Smartfon Samsung Galaxy A53 5G 128 GB / 6 GB
Wideo 26Zdjęcia 25 |
Optymalnie zbalansowany smartfon średniej klasy z dużym i soczystym ekranem AMOLED, potężnym sprzętem i obsługą sieci komórkowych piątej generacji (5G). Model jest montowany w plastikowej obudowie z ochroną przed kurzem i wilgocią zgodnie ze standardem IP67. Przód smartfona zajmuje wspomniany 6,5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2400x1080 pikseli, częstotliwości odświeżania 120 Hz i kropkowanym wycięciu na obiektyw aparatu do selfie o rozdzielczości 32 MP.
Główny moduł fotograficzny Samsunga Galaxy A53 5G 128GB/6GB wykonany jest w schemacie „czwórka” – z powodzeniem łączy w sobie przetworniki obrazu 64 + 12 + 5 + 5 MP. Ponadto czujnik wiodący posiada system stabilizacji optycznej. Urządzenie napędzane jest przez autorski procesor Exynos 1280, któremu towarzyszy 6/128 GB wbudowanej pamięci. Aby dopasować wszystkie cechy, pojemna bateria 5000 mAh z szybkim ładowaniem przewodowym (25 W) wygląda imponująco. To tylko blok ładujący zwykle nie jest zawarty w standardowym pakiecie smartfona. Aby dopełnić obraz urządzenia, należy wspomnieć o obecności modułu NFC i podekranowego skanera linii papilarnych.
Kup Samsung Galaxy A53 5G 128 GB / 6 GB
Wszystkie ceny 44 →Samsung Galaxy A53 5G Smartfon Biały 1596 x 748 x 081 cm 189 g F-MA536BZWN | 1 949 zł |
Samsung Galaxy A53 5G 128GB/6GB - Awesome Black | 1 513 zł |
Samsung Smartfon Galaxy A53 DualSIM 5G 6/128GB Enterprise Edition Czarny T | 2 169 zł |
Smartfon Samsung Galaxy A53 5G 6/128GB 6,5" 120Hz Czarny SM-A536BZKNEEE | 2 099 zł |
Samsung Samsung Galaxy A53 5G (6+128GB) SM-A536BZKNEEE | 2 099 zł |
Linia smartfonów Samsung Galaxy A oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, od aparatu po moduły NFC i głośniki stereo. A w modelu A53 5G istnieje dodatkowa ochrona przed kurzem i wilgocią obudowy zgodnie ze standardem IP67.
Soczysty ekran AMOLED
Przedni panel korpusu urządzenia ozdobiony jest ekranem AMOLED o przekątnej 6,5 cala. Wykonany jest w stylu Infinity-O z okrągłym otworem pośrodku górnego segmentu na potrzeby obiektywu aparatu selfie 32 MP. Na pozostałych frontach wyświetlacz smartfona charakteryzuje się rozdzielczością obrazu 2400x1080 pikseli i adaptacyjną częstotliwością odświeżania do 120 Hz. Warto również zauważyć, że skaner linii papilarnych został wbudowany bezpośrednio w ekran, aby odblokować gadżet za pomocą odcisku palca.
Platforma sprzętowa Homebrew
Model został skonfigurowany pod kontrolą domowego 5-nanometrowego procesora Exynos 1280 5G. Smartfon dostał 6/128 GB pamięci, natomiast w hybrydowej tacce można zainstalować kartę microSD (zamiast drugiej karty SIM). W praktyce optymalizacja nie układa się dobrze - w interfejsie pojawiają się opóźnienia, a podczas długotrwałych intensywnych obciążeń występuje dławienie procesora. Tych momentów nie można nazwać krytycznymi, ale nie chciałbym ich widzieć w urządzeniu średniego poziomu.
Aparat z prefiksem „quad”
Tylna kamera smartfona ma przedrostek „quad”. Główny przetwornik obrazu o rozdzielczości 64 MP ze swojego składu otrzymał optyczny system stabilizacji obrazu. W teście DxOMark aparat zdobył ponad sto punktów, co wskazuje na niezwykłe możliwości fotograficzne tylnego modułu w obecności dość prostych ramion. Model ma między innymi chip NFC i pojemną baterię 5000 mAh. Ponadto akumulator obsługuje szybkie ładowanie 25 W. Zasilacz należy dokupić we własnym zakresie, ponieważ z jakiegoś powodu nie znajduje się on w standardowym pakiecie „po wyjęciu z pudełka”.
Modyfikacje Samsung Galaxy A53 5G
Ceny na Samsung Galaxy A53 5G |
---|---|---|---|---|
Samsung Galaxy A53 5G 128 GB / 6 GB | od 1 188 zł | 47 oferty | ||
Samsung Galaxy A53 5G 256 GB / 8 GB | od 2 232 zł | 1 oferta |