Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G (GV-N4090GAMING OC-24GD)
Wideo 10Zdjęcia 8 |
Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G 24 GB / 2520 MHz24 GB / 2535 MHz |
|
Flagowa karta graficzna firmy NVIDIA na rok 2022 z zupełnie nowej linii RTX 40XX (architektura Ada Lovelace). Jest on oparty na układzie AD102 z 16 384 rdzeniami CUDA (technologia procesowa 5 nm), wykorzystuje również rekordową pamięć 24 GB GDDR6X i magistralę pamięci o szerokości 384 bitów. Sam sprzęt pozwala RTX 4090 przewyższyć RTX 3090 i 3090 Ti poprzedniej generacji o prawie 50% (uwaga: mówimy o testach gier 4K bez DLSS i RT).
Różnica w wydajności wzrasta jeszcze bardziej, gdy w grę wchodzi nowa wersja technologii supersamplingu DLSS, wykorzystująca rdzenie tensorowe trzeciej generacji. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, DLSS 3.0 nie tylko rysuje piksele w istniejących klatkach, ale także niezależnie generuje całe klatki pośrednie. Dzięki dodatkowemu renderowaniu klatek przy użyciu sztucznej inteligencji karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G znacznie poprawia wydajność w grach i jest gotowa na projekty AAA o dowolnej złożoności przy najwyższych ustawieniach graficznych i rozdzielczości 4K.
Dzięki integracji produktów takich jak Nvidia Broadcast i Nvidia Studio powinno zainteresować streamerów i profesjonalistów zajmujących się treściami wizualnymi. Wersja Gigabyte RTX 4090 ma przeprojektowaną płytkę drukowaną i nowy system chłodzenia (3 wentylatory + radiator + rurki cieplne) z obsługą pracy półpasywnej. Logo i łopatki wentylatora ozdobione subtelnym podświetleniem. Metalowa płyta tylna z tyłu obudowy zapobiega wyginaniu się płytki drukowanej. Obecność 4 wyjść wideo (HDMI + 3 DisplayPort) umożliwia jednoczesne wyświetlanie obrazu w 4K/8K od razu na 4 monitorach. Opłatą za wysoką wydajność jest zwiększony pobór prądu, dlatego dla poprawnej pracy producent zaleca zainstalowanie go w komputerze z zasilaczem o mocy co najmniej 1000 W.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Gigabyte 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Gigabyte.
Kup Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G
Wszystkie ceny 17 →Gigabyte VGA GBT RTX4090 24GB Gaming OC GV-N4090GAMING OC-24GD | 8 579 zł |
Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4090 Gaming OC 24GB DLSS 3 | 8 890 zł |
Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G DLSS 3 GR-GFP-GA-0368 | 8 890 zł |
Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4090 Gaming OC 24GB DLSS 3 | 8 890 zł |
Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4090 Gaming OC 24GB DLSS 3 GV-N4090GA | 8 890 zł |
Modyfikacje Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G
Ceny na Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G |
---|---|---|---|---|
Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING 24G | od 8 599 zł | 6 oferty | ||
Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G | od 8 579 zł | 17 oferty |