Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 7900 XTX GAMING OC 24G (GV-R79XTXGAMING OC-24GD)
Zdjęcia 8 |
Gigabyte Radeon RX 7900 XTX GAMING OC 24G |
|
Flagowa karta graficzna firmy AMD w 2023 roku, oparta na nowej mikroarchitekturze RDNA 3 i zbudowana w procesie technologicznym 5 nm. Posiada 20 GB pamięci GDDR6 o efektywnej częstotliwości 20 GHz i 320-bitową magistralę pamięci. W przeciwieństwie do poprzednich generacji kart graficznych Radeon, wykorzystuje mikroarchitekturę RDNA3, która zapewnia znacznie wyższą wydajność i wydajność.
Wersja Sapphire tradycyjnie posiada zmodyfikowany system chłodzenia z trzema wentylatorami, który zapewnia niższy poziom hałasu i odpowiednie temperatury pod obciążeniem. Część linii produktów dla entuzjastów Pulse, pozycjonowana jako produkt premium skoncentrowany na grach w wysokiej rozdzielczości 4K. Gotowy do zapewnienia płynnej, wysokiej liczby klatek na sekundę w najbardziej wymagających grach ostatnich czasów, w tym Cyberpunk 2077, A Plague Tale: Requiem i Baldur's Gate 3, zapewniając stabilne ponad 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 2K i maksymalną grafikę bez użycia technologii supersamplingu.
Obsługuje technologię ray tracingu i sztucznego skalowania FidelityFX Super Resolution (FSR). Ten pierwszy służy do tworzenia realistycznych odbić, załamań i cieni, których nie można uzyskać przy użyciu tradycyjnych metod renderowania. Drugi wykorzystuje różne algorytmy do zwiększania rozdzielczości obrazu, co pozwala na uzyskanie większej liczby klatek na sekundę bez konieczności obniżania ustawień graficznych.
Jest również odpowiedni dla tych, którzy szukają niedrogiej karty graficznej o dobrej wydajności i niskim poziomie hałasu. Jednak ze względu na duże rozmiary ta karta wideo może nie nadawać się do niektórych przypadków - ma 313 mm długości, waży około 1,5 kg, a sama karta zajmuje mniej niż trzy gniazda płyty głównej. Chociaż na tle ogromnych 2,5-kilogramowych odmian GeForce RTX 4090 to są drobiazgi. Ze względu na dużą moc nadaje się również dla użytkowników, którzy pracują z profesjonalnymi edytorami wideo, modelarzami 3D oraz aplikacjami do projektowania graficznego i animacji.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Gigabyte 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Gigabyte.
Kup Gigabyte Radeon RX 7900 XTX GAMING OC 24G
Wszystkie ceny 15 →GIGABYTE GV-R79XTXGAMING OC-24GD RX7900 XT Gaming OC 24GD | 4 560 zł |
GIGABYTE Radeon RX 7900 XTX GAMING OC - 24GB GDDR6 RAM - Karta graficzna | 4 849 zł |
Gigabyte Radeon RX 7900 XTX GAMING OC 24G GR-ATIP-GA-395 | 4 802 zł |
Karta graficzna GIGABYTE Radeon RX 7900 XTX Gaming OC 24GB | 4 806 zł |
Karta graficzna GIGABYTE Radeon RX 7900 XTX Gaming OC 24GB | 4 806 zł |