Smartfon Xiaomi Mi A3 64 GB / 4 GB
Zdjęcia 22 |
Nowy smartfon ludowy
Jakoś tak się złożyło, że żaden ranking smartfonów nie obchodzi się bez modeli od Xiaomi. I prawie zawsze są to stosunkowo niedrogie modele, które oferują więcej, niż proszą w zamian. Z nowym Mi A3 wydarzyła się podobna historia: czysty Android bez zbędnych aplikacji, bezramkowy ekran z wycięciem w kształcie łzy i zintegrowanym skanerem linii papilarnych, doskonałym aparatem, szklano-metalową obudowa i kilkoma dodatkowymi funkcjami za niecałe 200 dolarów. Trudno dyskutować z takimi argumentami.
Doskonała wydajność
Pomimo tego, smartfon ma dobre wypełnienie: 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wbudowanej, akcelerator graficzny Adreno 610 oraz nowy ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 665, w którym inżynierowie Qualcomm skupili się na rozwoju sztucznej inteligencji i możliwościach fotograficznych.
Najlepszy aparat w swojej klasie
Robienie zdjęć Mi A3 jest naprawdę fajne, jak za tę pieniądze: nie ma tu żadnych rozmazań, redukcji detali, prześwietleń i innych problemów nieodłącznych aparatom niższej półki cenowej. Nawet w nocy sprawuje się on całkiem nieźle. Chociaż sam podwójny aparat trudno nazwać budżetowym, ponieważ jeden z modułów w Mi A3 ma super szeroki kąt przechwytywania. Co więcej, do niedawna takie moduły były prerogatywą tylko smartfonów z najwyższej półki.
Czy to jest naprawdę warte $200?
Wśród innych cech modelu wyróżniamy wsparcie szybkiego ładowania, wysokiej jakości przedni aparat o rozdzielczości 32 Mpx, obsługę aptX HD, szybkie ładowanie Quick Charge 3.0, pojemną baterię 4030 mAh oraz modną pokrywę tylną z opalizującym gradientem. Co więcej, pokrywa jest wykonana ze szkła, a nie plastiku, jak w wielu konkurencyjnych modelach. Niestety brakuje tu NFC, w przeciwnym razie byłby smartfon marzeń.
Kolorowy ekran AMOLED
O tak, ekran tutaj nie jest zwykłym IPS-em, tylko AMOLED-em, który występuje głównie w drogich flagowych smartfonach. W przeciwieństwie do IPS, zapewnia on nieco bardziej soczysty i kolorowy obraz oraz oszczędza baterię. Szkoda tylko, że rozdzielczość wynosi 1560x720, czyli niewiele jak na przekątną 6,1.
Skaner linii papilarnych na ekranie
Cóż, skaner linii papilarnych Mi A3 jest wbudowany w ekran, choć niecały rok temu spotykano ich tylko w smartfonach 3-4 razy droższych. Co prawda, nie jest on tutaj najszybszy (odblokowanie zajmuje 1-2 sekundy) i czasami nie działa, więc po zwykłych zwinnych czujnikach przyjdzie się przyzwyczaić.
Modyfikacje Xiaomi Mi A3
Ceny na Xiaomi Mi A3 |
---|---|---|---|---|
Xiaomi Mi A3 64 GB / 4 GB | od 1 979 zł | 4 oferty | ||
Xiaomi Mi A3 128 GB / 4 GB | od 2 299 zł | 2 oferty |