Smartfon Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128 GB / 6 GB
Wideo 52Zdjęcia 22 |
Topowy smartfon w linii Redmi Note 9 od Xiaomi jest duży, wytrzymały i na tyle mocny, że bez wahania poradzi sobie z aplikacjami o podwyższonym stopniu "ciężkości". Przedni panel gadżetu mobilnego wyposażony jest w „perforowany” ekran oparty na matrycy IPS o przekątnej 6,67 cala. Biorąc pod uwagę proporcje 20:9, obraz jest na nim wyświetlany w maksymalnej rozdzielczości 2400x1080 pikseli.
Otwór pośrodku górnego segmentu wyświetlacza skrywa obiektyw aparatu do selfie o rozdzielczości 16 Mpx, który wraz z bocznym czytnikiem linii papilarnych (w przycisku zasilania) może służyć do identyfikacji właściciela smartfona. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy chipset o gamingowych ambicjach Snapdragon 720G. W pracy towarzyszą mu 6 GB RAM-u oraz wydajna grafika Adreno 618.
Pojemność pamięci wewnętrznej w topowej konfiguracji smartfona to 128 GB. Osobny slot na dwie karty SIM i pendrive microSD pozwala zwiększyć ilość wolnego miejsca na przechowywanie danych bez rezygnacji z usług kart operatorów komórkowych. Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128GB wykonuje zdjęcia quadowym aparatem który zlokalizowany jest z tyłu, pod skrzydłem którego połączone są następujące czujniki obrazu przy 64 Mpx (główny), 8 Mpx (ultra szerokokątny), 5 Mpx (aparat makro) i 2 Mpx (czujnik pomocniczy) do analizy głębi sceny i rozmycia tła w trybie portretowym). Smartfon został uzbrojony w chip NFC, port podczerwieni (który przyda się do sterowania domową elektroniką) oraz co ważne akumulator o zwiększonej pojemności (5020 mAh). Po wyjęciu z pudełka model jest wyposażony w 30-watową ładowarkę.
Kup Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128 GB / 6 GB
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128GB Szary | 1 299 zł |
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128GB Zielony | 1 299 zł |
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128GB Biały | 1 299 zł |
Wśród smartfonów Xiaomi jest oferta odpowiednia dla każdego. Na przykład w mocnej średniej klasie urządzeń mobilnych model Redmi Note 9 Pro jest poszukiwany od dłuższego czasu. Opiera się na trzech głównych filarach: zbalansowanej wydajności, dobrym głównym aparacie, szybkim ładowaniu pojemnej baterii.
Zrównoważona wydajność
Platforma sprzętowa smartfona oparta jest na „ośmiordzeniowym” Snapdragonie 720G. W jego pracy towarzyszy mu 6 GB RAM-u i grafika Adreno 618. Siła elektronicznego „wypełnienia” Xiaomi Redmi Note 9 Pro wystarczy do wykonywania zwykłych zadań, a także do przewracania ciężkich aplikacji. Pamięć wewnętrzna smartfona ma pojemność 128 GB. Jeśli wydaje się, że jest w nim mało miejsca, użytkownik ma prawo skorzystać z usług karty microSD w celu zwiększenia ilości pamięci. Na szczęście gniazdo na ten napęd jest umieszczone oddzielnie od dwóch gniazd na karty SIM.
Przedni panel
Ekran IPS na przednim panelu urządzenia mobilnego znajduje się „pod osłoną” Gorilla Glass 5. Wyświetlacz jest rozciągnięty po przekątnej o 6,67 cala, obraz jest na nim wyświetlany w rozdzielczości 2400x1080 pikseli. Obiektyw 16 MP przedniego aparatu znajduje się w otworze wyspowym na środku ekranu. Przysłona optyki selfie (f/2.48) pozostawia wiele do życzenia, dlatego jakość autoportretów kuleje ze spadkiem poziomu oświetlenia otoczenia w kadrze.
Aparat makro z autofokusem
Na czele głównego aparatu smartfona znajduje się 64-megapikselowy czujnik Samsunga, który sprawdził się w pozytywny sposób. Na szczególną uwagę zasługuje matryca makro 5 MP z systemem autofokusa, która pozwala na uzyskanie szczegółowych ujęć makro. Miłośnikom strzelania do kwiatów i małych owadów na pewno się spodoba. Dodatkowo model został uzbrojony w chip NFC, port podczerwieni i długo działającą baterię 5020 mAh. Aby przyspieszyć proces ładowania, rezerwy energii są uzupełniane w ogniwach akumulatora przy mocy ładowania do 30 W.
Modyfikacje Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Ceny na Xiaomi Redmi Note 9 Pro |
---|---|---|---|---|
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 64 GB / 6 GB | od 899 zł | 4 oferty | ||
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 128 GB / 6 GB | od 1 299 zł | 3 oferty |