Smartfon Xiaomi Redmi 8 32 GB / 3 GB
Wideo 17Zdjęcia 24 |
Kup Xiaomi Redmi 8 32 GB / 3 GB
Xiaomi Redmi 8 3/32GB Czarny | 599 zł |
Xiaomi Redmi 8 3/32GB Niebieski | 599 zł |
Xiaomi Redmi 8 3/32GB Czerwony | 599 zł |
Jeden z najlepszych niedrogich smartfonów roku
Jakoś tak się złożyło, że ani jeden wybór smartfonów nie jest kompletny bez modeli od Xiaomi. I prawie zawsze są to stosunkowo niedrogie rury, które oferują więcej, niż żądają w zamian. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku serii Redmi, która ostatnio stała się odrębną marką. Jednak z nowym Redmi 8 sytuacja nie jest tak jasna: to wciąż doskonały smartfon z poziomu budżetowego o ciekawym designie i ulepszonej baterii o pojemności 5000 mAh, ale też szeregu dość dziwnych rozwiązań.
Nie bez muchy w maści
Po pierwsze, jest zupełnie niejasne, kto w Xiaomi wpadł na pomysł wykorzystania procesora Snapdragon 439? O ile w zeszłorocznym Redmi 7 był bardziej produktywny Snapdragon 660. Pamięć RAM też nie została dodana. Podobnie jak poprzednio jest 3 GB, co naszym zdaniem wystarczy na budżetowy smartfon. Wsparcie Wi-Fi 5 gdzieś zniknęło, chociaż było tam rok temu. Cóż, rozdzielczość wyświetlacza spadła z 2340 x 1080 do 1520 x 720 pikseli. Ekran jest tu duży (6,22 cala), więc ziarnistość szybko rzuca się w oczy. Ze względu na uczciwość proszą o 20-30 $ mniej za nowy produkt niż za Redmi 7, więc trudności są nieco uzasadnione.
Wzmocniony akumulator i aparat z sensorem Sony IMX363
Jeśli zignorujemy porównania z poprzednikiem, Redmi 8 okazuje się jednym z najciekawszych smartfonów w kategorii poniżej 150 dolarów. Tutaj masz dobry zapas pamięci RAM i osobne gniazda na karty SIM i MicroSD oraz wspomnianą wcześniej ulepszoną baterię z szybkim ładowaniem. To także rzadki pracownik państwowy, którego aparat oparty jest na sensorze Sony IMX363. Na przykład rok temu Xiaomi użyło go w swoim telefonie z aparatem Mi Mix 2s za 400 USD. Tak, poziom fotografii nie jest tu bynajmniej flagowy, ale wielokrotnie lepszy niż w niedrogich smartfonach rok temu.
Wygląd rasowy
Podkreślmy design jako osobny element. Poprzedni Redmi wyglądał celowo kanciasto i absolutnie nie był nieśmiały w swoim pochodzeniu. Nowy Redmi 8 bardziej przypomina flagowe modele firmy: szkło jest lekko zaokrąglone, a tylna pokrywa pięknie mieni się pod światłem i wygląda naprawdę drogo. Szczególnie na czerwono. I od razu nie rozumiesz, że to tworzywo sztuczne, a nie szkło.
Modyfikacje Xiaomi Redmi 8
Ceny na Xiaomi Redmi 8 |
---|---|---|---|---|
Xiaomi Redmi 8 32 GB / 3 GB | od 599 zł | 3 oferty | ||
Xiaomi Redmi 8 64 GB / 4 GB | od 1 268 zł | 2 oferty |