Procesor Intel Core i7 Comet Lake i7-10700K BOX
Wideo 11 |
Intel Core i7 Comet Lake i7-10700K BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i7 Comet Lake i7-10700K BOX
Wszystkie ceny 7 →Procesor Intel Core i7-10700K 3.8GHz/16MB (BX8070110700K) s1200 BOX | 1 354 zł |
Intel Core i7-10700K Comet Lake Procesor - 8 rdzeni - 3.8 GHz - Intel LGA1 | 1 190 zł |
Intel® Core™ I7-10700K 3.8GHz 16MB Cache - LGA 1200 Processor (SRH72) | SE | 1 000 zł |
Procesor Intel® Core™ I7-10700K (16M Cache, up to 5.10 GHz) | 1 290 zł |
Intel 1200 I7-10700k 8 X 3.8ghz/16mb Cpu Szary BX8070110700K | 1 179 zł |
Intel - Core i7-10700K 10th Generation 8-Core - 16-Thread - 3.8 GHz SRH72 | 972 zł |
Intel Core i7 Gen 10 I7-10700K 5.00 GHz Comet Lake SRH72 FCLGA1200 CPU NEW | 820 zł |
Prawie Top
Intel Core i7-10700K to zbliżający się do top procesor Intel z ośmioma rdzeniami, obsługą technologii Hyper-Threading i częstotliwością nominalną 3,8 GHz. A badając wydajność nowego produktu Intela, nie można obejść się bez porównania go z jego poprzednikiem Core i7-9700K i konkurentem w obliczu Ryzena 7 3700X. Porównamy, pamiętając o pewnej różnicy w cenie. Według oficjalnych cen firmy kosztuje 374 dol., Czyli jest potencjalnie okrętem flagowym ludu. Ale w tej chwili sprzedają go dosłownie trzy sklepy, a ich ceny są znacznie wyższe niż deklarowane. Dlatego jeśli lubisz i7-10700K, radzimy trochę przystopować.
Siła, z którą należy się liczyć
Cóż, teraz do testów. Zaczynamy od gier i widzimy to, co już wiedzieliśmy bardzo dobrze: przy zastosowaniu wystarczająco szybkiej karty graficznej i procesora tego poziomu wpływ tego ostatniego na FSP jest po prostu znikomy. Mówimy o różnicy zaledwie kilku klatek. W ciężkich testach archiwizacji, renderowania i kompilacji Core i7-10700K wygląda znacznie pewniej niż Ryzen 7 3700X. Jest szybszy prawie wszędzie, a jego przewaga jest szczególnie widoczna w overclockingu. Nawiasem mówiąc, podkręcanie tutaj jest dość interesujące, przy wzroście napięcia jednego rdzenia jest w stanie utrzymać częstotliwość do 5,3 GHz (5,1 GHz w trybie turbo), a gdy wszystkie 8 rdzeni są aktywowane, stabilna częstotliwość spoczywa na 4,6 - 4,7 GHz, to nawet nieco mniej niż młodszy brat to Core i7-9700K. To prawda, że nie ma dodatkowych wirtualnych rdzeni.
Zadbaj o chłodzenie
Ogólnie rzecz biorąc, same liczby są bardzo interesujące, ale nie oderwane od rzeczywistości. I okazuje się, że i7-10700K jest dość gorący i żarłoczny, więc równie dobrze potrzebuje dobrego układu chłodzenia oraz wysokiej jakości i mocnego zasilacza. Po drugie, różnica w cenie nawet na zalecanym poziomie jest na korzyść procesora Ryzen 7 3700X, ale w rzeczywistości różnica jest znacznie większa. W niektórych sklepach prawie półtora raza. Luka w wydajności nie jest tak oczywista, w testach porównawczych związanych z dekodowaniem HEVC i dekodowaniem wideo SmoothVideo Core i7-10700K pozostaje nawet nieco w tyle za Ryzenem 7 3700X.
Modyfikacje Intel Core i7 Comet Lake
Ceny na Intel Core i7 Comet Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i7 Comet Lake i7-10700 BOX | od 1 079 zł | 15 oferty | ||
Intel Core i7 Comet Lake i7-10700 OEM | od 1 196 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i7 Comet Lake i7-10700F BOX | od 1 049 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i7 Comet Lake i7-10700K BOX | od 820 zł | 8 oferty | ||
Intel Core i7 Comet Lake i7-10700KF BOX | od 920 zł | 7 oferty | ||
Intel Core i7 Comet Lake i7-10700KF OEM | od 1 051 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i7 Comet Lake i7-10700K OEM | od 1 069 zł | 1 oferta |