Płyta główna ASRock B650E PG Riptide WiFi
Zdjęcia 8 |
Klasyczna płyta główna ATX z 4 slotami na pamięć RAM DDR5, obsługą magistrali PCI-E 5.0 i możliwością jednoczesnej instalacji dwóch kart graficznych. Wyposażony w gniazdo procesora AMD AM5, obsługujący logikę systemową średniej klasy B650E, kompatybilny z procesorami Ryzen 7000 nowej generacji i starszymi. Chociaż płyta jest częścią nowej serii gier Riptide, którą ASRock wypuścił na rynek w 2022 roku, nacisk nie jest położony na obfitość oświetlenia czy odważny design, ale na jakość, niezawodność i trwałość urządzenia.
Tym samym 17-fazowy konwerter zasilania, zbudowany w oparciu o chipy DrMOS, z łatwością dostarczy energię do dość energochłonnego wielordzeniowego procesora poziomu Ryzen 7 lub Ryzen 9. Jedną z kluczowych cech płyty jest jej wysokiej jakości konstrukcja. Wykorzystuje zagęszczone przewodniki miedziane i 8-warstwową płytkę PCB na płytce PCB, co poprawia stabilność transmisji sygnału elektrycznego i pomaga obniżyć temperaturę pracy urządzenia.
Miejsce na gniazda i strefy M.2 otrzymują dodatkowe chłodzenie z grzejników. Gniazda DIMM wyposażone są w specjalne zatrzaski oraz wbudowaną ochronę przeciwprzepięciową. Specjalistyczne złącza PCI-e SMT poprawiają przepustowość sygnału i zapewniają stabilną pracę nawet przy dużych prędkościach typowych dla magistrali PCI-E 5.0. ASRock B650E PG Riptide WiFi posiada 4 sloty na pamięć RAM DDR5-7200 z obsługą profili XMP i EXPO dla automatycznego overclockingu/optymalizacji.
W odróżnieniu od modeli Riptide poprzedniej generacji, maksymalna ilość pamięci RAM została zwiększona ze 128 do 192 GB. Do montażu dysków służą trzy szybkie złącza M.2 i cztery klasyczne złącza SATA 3 do montażu tradycyjnych dysków twardych i dysków SSD. Za przetwarzanie ruchu sieciowego odpowiada specjalizowany kontroler LAN Dragon RTL8125BG o przepustowości 2,5 Gbps, zaprojektowany specjalnie z myślą o rozgrywkach wyczynowych. Gamingowy charakter urządzenia podkreślają liczne złącza do systemów chłodzenia wodnego oraz paski LED ARGB/RGB.
Kup ASRock B650E PG Riptide WiFi
Wszystkie ceny 18 →Asrock B650E PG Riptide WiFi AMD B650 Socket AM5 ATX | 1 079 zł |
Płyta główna ASRock B650E PG Riptide WiFi (AM5, AMD B650, PCI-Ex16) | 967 zł |
ASRock B650E PG Riptide WIFI P?yta g?ówna - AMD B650 - AMD AM5 socket - DD | 974 zł |
ASRock Płyta główna B650E PG Riptide WiFi AM5 4DDR5 HDMI M.2 EATX KBASRAA8 | 926 zł |
ASRock B650E PG Riptide WiFi PL-AM5-ASR-008 | 969 zł |