Płyta główna MSI MPG Z790 CARBON WIFI
Wideo 3Zdjęcia 6 |
Pełnowymiarowa płyta główna ATX klasy premium z gniazdem procesora LGA 1700, wysokiej jakości podsystemem zasilania, wszelkiego rodzaju zabezpieczeniami krytycznych akumulatorów oraz wszystkimi niezbędnymi narzędziami do chłodzenia powietrzem/cieczą i kompleksowym oświetleniem RGB/ARGB. Jest przedstawicielem premium serii MSI MPG z 2023 roku, której możliwości mogą w pełni zaspokoić potrzeby 95% fanów gier wideo i nie nadaje się jedynie do ekstremalnych eksperymentów z podkręcaniem systemów HEDT.
MSI MPG Z790 CARBON WIFI jest zasilany przez logikę systemową wyższego rzędu Intel Z790 i posiada gniazdo Intel LGA 1700 do instalacji procesora. Obsługuje procesory Intel 12., 13. i 14. generacji (Alder Lake, Raptor Lake, Raptor Lake Refresh). Jedną z kluczowych różnic w stosunku do poprzednich modeli MSI MAG jest obsługa magistrali systemowej PCI-E 4. i 5. generacji. Współczynnik ten pozwala na instalację kilku nowoczesnych dysków SSD M.2 o liniowych prędkościach odczytu i zapisu powyżej 5000 MB/s.
Alternatywą dla M.2 są jeszcze 4 konwencjonalne złącza SATA3 do podłączenia klasycznych dysków (HDD 3,5” lub SSD 2,5”). Do podłączenia pamięci RAM dostępne są 4 gniazda DIMM, które obsługują instalację do 192 GB pamięci RAM DDR5 o imponującej maksymalnej częstotliwości 7600 MHz. Zastosowanie wysokiej jakości 21-fazowego cyfrowego konwertera zasilania z powiększonym radiatorem oraz kalibracji obwodu zasilania Load-Line pozwoli w pełni wykorzystać pełen potencjał prędkościowy wielordzeniowych procesorów Intel Core.
Wbudowana technologia Core Boost pomaga precyzyjnie manipulować napięciem procesora, tworząc idealne warunki do podkręcania procesora. Aby zapewnić wysoką stabilność i bezpieczeństwo systemu, płyta została wyposażona w kompleks ochronny, w którego skład wchodzą markowe radiatory strefowe VRM, heatpipe, radiatory Shield Frozr dla dysków SSD M.2, narzędzia do diagnozowania problemów z systemem oraz liczne czujniki termiczne. Inteligentny system chłodzenia Frozr AI potrafi skutecznie regulować temperaturę w tle, zapewniając stabilną pracę systemu.
Kup MSI MPG Z790 CARBON WIFI
Wszystkie ceny 20 →MSI Płyta główna MPG Z790 CARBON WIFI ATX - obsługuje procesory Intel 12 i | 1 726 zł |
MSI MPG Z790 CARBON WIFI P?yta g?ówna - Intel Z790 - Intel LGA1700 socket | 2 181 zł |
MSI Płyta główna MPG Z790 CARBON WIFI s1700 4DDR5 HDMI ATX KBMSIIIEZ790A08 | 1 807 zł |
MSI MPG Z790 CARBON WIFI PL-S1700-MSI-047 | 1 783 zł |
Płyta główna MSI MPG Z790 Carbon WiFi | 1 760 zł |
Kompleksowe zasilanie i chłodzenie
MSI MPG Z790 CARBON WIFI to prawdziwy wzorzec w świecie płyt głównych, zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach i entuzjastach. Dzięki kompleksowemu podejściu do zasilania i chłodzenia, płyta ta jest gotowa obsłużyć najpotężniejsze procesory i zapewnić ich stabilną pracę nawet przy ekstremalnych obciążeniach. Wbudowane technologie podkręcania Core Boost i Memory Boost otwierają nowe horyzonty przed tymi, którzy dążą do maksymalizacji potencjału swoich komponentów.
Interfejs PCI-E 5.0
MSI MPG Z790 CARBON WIFI nie tylko podąża, ale także wyprzedza aktualne trendy, oferując wsparcie dla zaawansowanych technologii, takich jak interfejs PCI-E 5.0 i pamięć RAM DDR5. Wydajny 21-fazowy konwerter zasilania gwarantuje, że nawet najbardziej energochłonne procesory otrzymają wystarczające i stabilne zasilanie, co jest kluczem do ich wydajnej i długotrwałej pracy.
Najwyższa klasa
MSI MPG Z790 CARBON WIFI pokazuje, że prawdziwa najwyższa klasa to nie tylko wydajność, ale także możliwości. Dzięki 4 gniazdom pamięci RAM DDR5, dużym opcjom pamięci masowej M.2 i wzmocnionym gniazdom PCI-E x16, ta płyta oferuje wszystko, czego użytkownicy potrzebują, aby stworzyć prawdziwego komputerowego potwora. Zaawansowane rozwiązania toru audio i sieci zapewniają, że nie tylko wydajność, ale i jakość użytkowania będzie na najwyższym poziomie. MSI MPG Z790 CARBON WIFI to wybór dla tych, którzy nie są gotowi na kompromisy.