Procesor Intel Core i9 Alder Lake i9-12900KS BOX (BX8071512900KS)
Wideo 7Zdjęcia 2 |
Intel Core i9 Alder Lake i9-12900KS BOX |
|
Najwyższej klasy, wysokowydajny 16-rdzeniowy procesor do komputerów stacjonarnych z rodziny chipów Intel Core 13. generacji opartych na technologii Alder Lake (10 nm). Przeznaczony do montażu w systemach do gier i pracy wyposażonych w płyty główne oparte na gniazdach procesorów LGA 1700 oraz chipsetach serii 600. W przeciwieństwie do najlepszych procesorów Intel z poprzedniej 11.
generacji Rocket Lake, w tej linii inżynierowie Intela przestawili się na nową technologię procesową 10 nm, dodali obsługę pamięci DDR5 i przeprojektowali mikroarchitekturę rdzeni. Zamiast identycznych rdzeni, jak to było wcześniej, chipy Alder Lake wykorzystują strukturę hybrydową, w której rdzenie podzielone są na 2 klasy: wydajność Golden Cove i pomocnicze Gracemont. Dzięki takiemu podejściu i obsłudze technologii Thread Director, procesor Core i9-12900KS jest w stanie wydajniej rozdzielać zadania obliczeniowe, ładując rdzenie P takimi rzeczami jak gry i aplikacje profilowe, a rdzenie E są uwzględniane w podstawowych zadaniach, takich jak przeglądanie czy pisanie tekstu.
W sumie procesor zawiera 8 takich rdzeni, e-rdzeni pracują z częstotliwością 2,5 GHz i można je podkręcić do 4 GHz, natomiast maksymalna częstotliwość rdzeni P przy włączonej technologii TurboCore może sięgać 5,5 GHz. Rdzenie P obsługują technologię Hyper-Threading. W połączeniu ze zwiększoną szybkością zegara zapewnia to znaczny wzrost wydajności, czyniąc ten procesor doskonałym wyborem do zastosowań na stacjach roboczych do renderowania, edycji, obliczeń matematycznych, modelowania 3D i nie tylko.
W przypadku gier jego możliwości są zbędne, a wąskim gardłem systemu jest karta graficzna. W przypadku braku dyskretnej karty graficznej, monitor można podłączyć do wbudowanej w procesor karty graficznej UHD Graphics 770, która może obsłużyć warunkowe FIFA 22, CS:GO i Dota 2. Deklarowane rozpraszanie ciepła układu wynosi 150 W w trybie normalnym lub 241 W przy obciążeniu szczytowym.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i9 Alder Lake i9-12900KS BOX
Wszystkie ceny 10 →Intel Core i9-12900KS Alder Lake Procesor - 16 rdzeni - 3.4 GHz - Intel LG | 2 265 zł |
Procesor INTEL Core i9-12900KS | 3 053 zł |
Intel Core i9-12900KS BOX (BX8071512900KS) | 2 299 zł |
Intel Core i9-12900KS procesor 30 MB Smart Cache BX8071512900KS | 2 483 zł |
Modyfikacje Intel Core i9 Alder Lake
Ceny na Intel Core i9 Alder Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i9 Alder Lake i9-12900 BOX | od 2 199 zł | 10 oferty | ||
Intel Core i9 Alder Lake i9-12900 OEM | od 2 679 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i9 Alder Lake i9-12900F BOX | od 2 072 zł | 12 oferty | ||
Intel Core i9 Alder Lake i9-12900K BOX | od 1 730 zł | 25 oferty | ||
Intel Core i9 Alder Lake i9-12900KF BOX | od 1 661 zł | 13 oferty | ||
Intel Core i9 Alder Lake i9-12900KF OEM | od 1 734 zł | 4 oferty | ||
Intel Core i9 Alder Lake i9-12900K OEM | od 1 801 zł | 4 oferty | ||
Intel Core i9 Alder Lake i9-12900KS BOX | od 2 265 zł | 10 oferty |