Procesor Intel Core i5 Rocket Lake i5-11400 BOX
Wideo 24 |
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11400 BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i5 Rocket Lake i5-11400 BOX
Wszystkie ceny 19 →Intel Procesor Core i5-11400 BOX 2,6GHz, LGA1200 CPINLZ511400000 | 488 zł |
Procesor INTEL Core i5-11400 | 481 zł |
Intel Core i5-11400 PR-IN12I9-INT-022 | 709 zł |
INTEL Core i5-11400 BOX 2,6GHz, LGA1200 BX8070811400 | 522 zł |
Intel Procesor Core i5-11400 BOX 2,6GHz, LGA1200 60739 | 507 zł |
Do gier i pracy
Intel Core i5-11400 — Sześć fizycznych rdzeni i dwanaście wirtualnych wątków sprawia, że ten procesor nadaje się do profesjonalnej edycji wideo i modelowania 3D. A progresywna architektura Cypress Cove, która jest prawie o 20% lepsza od Skylake, sprawdza się dobrze nawet w najbardziej wymagających grach.
Mechanizm spustowy
De jure Core i5-11400 zużywa tylko 65 watów energii elektrycznej i generuje mniej więcej taką samą ilość ciepła. Ale de facto technologia Turbo Boost automatycznie podnosi częstotliwość o pół minuty, co prowadzi do skoku TDP do 150 watów. Dlatego miniaturowa lodówka pudełkowa jest niezwykle tymczasowym rozwiązaniem, przed zakupem wieży lub, lepiej, pudła.
Zwiększony apetyt
Nowa technologia nieograniczonego czasu automatycznego przyspieszania Velocity Boost pozwala zmienić Core i5-11400 w stały 150-watowy. Ale to również stawia przed płytą główną wysokie wymagania, a mianowicie liczbę i jakość faz zasilania. Obecność grzejników na VRM jest obowiązkowa. Podstawowy chipset H510 jest tutaj oczywiście niezbędny, potrzebujesz B560 średniego poziomu.
Karta graficzna do rozruchu
Core i5-11400 ma zintegrowany akcelerator graficzny UHD 730 oparty na architekturze Intel Xe. W przeciwieństwie do swoich mocniejszych odpowiedników w notebookach, karta graficzna Intel Xe do komputerów stacjonarnych ma tylko 32 klastry, co sprawia, że przewyższa ona konkurencyjną kartę Radeon Vega. Ale obsługuje sprzętowe odtwarzanie najnowszego kodeka wideo AV1.
Modyfikacje Intel Core i5 Rocket Lake
Ceny na Intel Core i5 Rocket Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11400 BOX | od 481 zł | 20 oferty | ||
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11400 OEM | od 583 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11400F BOX | od 419 zł | 24 oferty | ||
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11400F OEM | od 449 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11400T OEM | od 536 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11500 BOX | od 579 zł | 9 oferty | ||
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11500 OEM | od 579 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11600 BOX | od 639 zł | 6 oferty | ||
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11600 OEM | od 639 zł | 4 oferty | ||
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11600K BOX | od 964 zł | 8 oferty | ||
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11600KF BOX | od 647 zł | 7 oferty | ||
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11600KF OEM | od 545 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Rocket Lake i5-11600K OEM | od 704 zł | 2 oferty |