Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4060 AORUS ELITE 8G (GV-N4060AORUS E-8GD)
Zdjęcia 9 |
Gigabyte GeForce RTX 4060 AORUS ELITE 8G |
|
Średniej klasy karta graficzna z 8 GB pamięci wideo oparta na progresywnej architekturze NVIDIA Ada Lovelace (5 nm). Przeznaczony jest do grania w rozdzielczości Full HD i w pełni zastępuje poprzednie modele ze średniej półki firm NVIDIA i Radeon, które ukazały się 3-4 lata temu. Część linii Gigabyte Aorus, charakteryzująca się eleganckim wyglądem i wyjątkową wydajnością w grach.
Konstrukcja karty graficznej Gigabyte RTX 4060 AORUS ELITE 8G ucieleśnia połączenie stylu i funkcjonalności. Elegancka czarno-srebrna obudowa podświetlana jest cienkimi diodami LED, a łopatki wentylatora ozdobione są także adresowalnymi diodami LED. Blask diod LED można zsynchronizować z innymi komponentami za pomocą oprogramowania Gigabyte RGB Fusion. Zgodnie z zamysłem producenta, ten procesor graficzny najlepiej będzie wyglądał w przypadkach z otwartym oknem widokowym lub półprzezroczystą obudową z bocznymi ściankami z hartowanego szkła.
Aby zapewnić większą wydajność niż podobne modele z serii Gigabyte Gaming, producent ulepszył także konwerter zasilania oraz system chłodzenia WINDFORCE, na który składają się trzy wentylatory 110mm Bionic Fan Tech z naprzemiennymi obrotami, duża komora parowa, chłodzenie ekranu oraz radiator z stos rur przewodzących ciepło. Sercem karty Gigabyte GeForce RTX 4060 AORUS ELITE 8G jest procesor graficzny NVIDIA AD 107 z 8 GB pamięci wideo GDDR6.
Częstotliwość rdzenia wynosi 2640 MHz, a częstotliwość pamięci 17000 MHz. RTX 4060 zapewnia doskonałą wydajność w większości nowoczesnych gier AAA wydanych w latach 2020-2023. W grach takich jak Elder Ring, GOW Ragnarok, Baldur's Gate 3, A Plague Tale: Requiem i innych hitach ostatnich lat ta karta graficzna z łatwością zapewnia średnią wydajność od 60 do 90 FPS przy maksymalnych ustawieniach graficznych i rozdzielczości Full HD.
W porównaniu do poprzedniego modelu RTX 3060 wykazuje wzrost wydajności na poziomie 15%-20% (w zależności od konkretnej gry, rozdzielczości i ustawień RT). Należy zauważyć, że kluczową cechą kart graficznych z serii GeForce RTX 40XX są zaktualizowane rdzenie ray tracingu i supersamplingu DLSS. Technologie te gwarantują wyższą jakość obrazu i zwiększają średni FPS. Ponadto należy pamiętać, że DLSS 3.0 jest obsługiwany tylko przez karty graficzne z serii GeForce RTX 40XX i nie jest dostępny dla poprzednich modeli NVIDIA.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Gigabyte 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Gigabyte.
Kup Gigabyte GeForce RTX 4060 AORUS ELITE 8G
Wszystkie ceny 10 →Gigabyte Aorus Geforce Rtx 4060 Elite GV-N4060AORUS E-8GD Karta Graficzna | 2 085 zł |
Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4060 Aorus Elite OC 8GB DLSS 3 | 1 899 zł |
Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4060 Aorus Elite OC 8GB DLSS 3 GV-N40 | 1 899 zł |
Karta graficzna GeForce RTX 4060 AORUS ELITE 8GB GDDR6 128bit 2DP GV-N4060 | 1 875 zł |