SSD Patriot Memory Burst Elite PBE480GS25SSDR 480 GB
Wideo 2Zdjęcia 8 |
Patriot Memory PBE480GS25SSDR 2021 rokBurst |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Patriot Memory 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Patriot Memory.
Kup Patriot Memory Burst Elite PBE480GS25SSDR 480 GB
Wszystkie ceny 14 →Patriot Burst Elite SSD - 480GB - SATA-600 - 2.5" | 199 zł |
Patriot SSD 480GB Burst Elite 450/320MB/s SATA III 2.5 DGPATWB480BURS2 | 161 zł |
Dysk PATRIOT Burst Elite 480GB SSD | 140 zł |
Patriot Burst Elite 480GB HD-SSD25-PDP-077 | 170 zł |
Dysk PATRIOT Burst Elite 480GB SSD | 140 zł |
Ponadczasowa klasyka
Patriot Burst Elite to jeden z najbardziej przystępnych cenowo dysków półprzewodnikowych na rynku. Wykonany jest w klasycznym formacie 2,5 cala z interfejsem SATA 3, dzięki czemu nadaje się zarówno do budowy nowego, jak i modernizacji starego komputera. Wykonany z metalu, co przyczynia się do efektywnego odprowadzania ciepła - nawet przy długotrwałym obciążeniu nagrzewa się nie więcej niż 45°C.
Serce dysku
Pod maską Patriot Burst Elite znajduje się kontroler SM2259XT. Jest to najnowsze rozwiązanie SATA firmy Silicon Motion, obsługujące zarówno starą 3-bitową pamięć flash TLC, jak i nową 4-bitową pamięć flash QLC. A indeks XT oznacza brak możliwości pracy z zewnętrznym buforem operacyjnym, ale obecność małej zintegrowanej pamięci podręcznej.
Elektroniczna loteria
Rodzaj pamięci flash zastosowany w Patriot Burst Elite, podobnie jak w innych niedrogich dyskach SSD, może się różnić. Modele o niewielkich rozmiarach (120 - 480 GB) z tylko jednym chipem wykorzystują niezwykle szybkie TLC. Natomiast w wersjach na 960 GB i 1,92 TB, dzięki zrównolegleniu zapisu na kilku chipach, można zastosować zarówno TLC, jak i teoretycznie slow QLC.
Przepełnione obietnice
W praktyce prędkość Patriot Burst Elite jest nawet wyższa niż podaje producent. Zamiast sekwencyjnego odczytu i zapisu 450 i 320 MB/s otrzymujemy odpowiednio 550 i 470 MB/s. Wolumen wirtualnej macierzy SLC stanowi około 25% wolnego miejsca na dysku. Po jednorazowym zapełnieniu dysk odzyskuje trochę czasu.
Modyfikacje Patriot Memory Burst Elite PBE480GS25SSDR
Ceny na Patriot Memory Burst Elite PBE480GS25SSDR |
---|---|---|---|---|
Patriot Memory Burst Elite PBE120GS25SSDR 120 GB | od 50 zł | 19 oferty | ||
Patriot Memory Burst Elite PBE240GS25SSDR 240 GB | od 81 zł | 20 oferty | ||
Patriot Memory Burst Elite PBE480GS25SSDR 480 GB | od 140 zł | 14 oferty | ||
Patriot Memory Burst Elite PBE960GS25SSDR 960 GB | od 268 zł | 15 oferty | ||
Patriot Memory Burst Elite PBE192TS25SSDR 1.92 TB | od 499 zł | 13 oferty |