Obiektyw Nikon 28-75mm f/2.8 Z Nikkor
Nikon 28-75mm f/2.8 Z Nikkor |
|
Wielozadaniowy obiektyw z kategorii relatywnie przystępnej cenowo optyki do pełnoklatkowego bezlusterkowca Nikon Z. Model urzeka uniwersalnym zestawem ogniskowych 28-75 mm i stałym maksymalnym otworem względnym f/2.8 w całym zakresie zoomu zasięg. Schemat optyczny obiektywu wykorzystuje 15 elementów w 12 grupach, w tym trzy soczewki asferyczne, elementy ED i Super ED oraz nanokrystaliczną powłokę soczewki.
Przysłona Nikona 28-75mm f/2.8 Z Nikkor składa się z 9 listków. Podczas fotografowania z małą głębią ostrości obiektyw może uzyskać spektakularny efekt bokeh. Model skupia się na ostrości z odległości 19 cm na szerokokątnym ustawieniu zoomu i od 39 cm na odległości fotografowania z teleobiektywem. Za autofokus w konstrukcji obiektywu odpowiada cichy silnik krokowy. Na pokładzie modelu nie ma stabilizatora optycznego. Wymiar montażowy filtra światła w pobliżu przedniej soczewki optyki wynosi 67 mm. Koperta modelu ma wymiary 75 mm średnicy i 121 mm długości. Obiektyw waży nieco ponad pół kilograma - 565 g.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Nikon 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Nikon.
Kup Nikon 28-75mm f/2.8 Z Nikkor
Wszystkie ceny 8 →Nikon Obiektyw NIKKOR Z 28-75mm f/28 JMA717DA | 4 299 zł |
Zmiennoogniskowy Nikkor Z 28-75mm F/2.8 Czarny AF-O-NIK-137 | 4 493 zł |
Nikon Nikkor Z 28-75 mm f/2.8 (w magazynie!) - Dostawa GRATIS! | 4 499 zł |
Obiektyw NIKON Nikkor Z 28-75 mm f/2.8 JMA717DA | 4 299 zł |
Obiektyw Nikon Nikkor Z 28-75mm F2.8 | 4 499 zł |
Wielofunkcyjny zoom do Nikona Z
W przypadku systemu aparatów bezlusterkowych Nikon Z model obiektywu zmiennoogniskowego 28–75 mm ze stałą przysłoną f/2,8 to idealna opcja standardowa, łącząca wszechstronność, kompaktowość i jakość.
Kompaktowy bez utraty jakości
Dzięki rozmiarom korpusu 75 x 121 mm i wadze 565 g obiektyw jest zaskakująco kompaktowy i lekki, co pozwala na szybki zoom. Nadaje się do stosowania z różnymi filtrami 67 mm, stanowiąc alternatywę dla większego i droższego Nikona Nikkor Z 24-70 mm f/2.8 S, zachowując jednocześnie stałą wysoką przysłonę w całym zakresie ogniskowych.
Szeroki zakres możliwości fotografowania
Obiektyw oferuje poszukiwany zakres ogniskowych, co pozwala na pracę zarówno przy zdjęciach szerokokątnych, jak i teleobiektywowych. Dotyczy to zwłaszcza fotografii krajobrazowej, wnętrz, portretowej i reportażowej. Stała przysłona f/2.8 zapewnia dobre rozmycie tła i pracę w warunkach słabego oświetlenia.
Wyrafinowana konstrukcja optyczna
Konstrukcja optyczna obiektywu obejmuje 15 elementów w 12 grupach, w tym soczewki asferyczne oraz element Super ED redukujący aberracje i poprawiający jakość obrazu. Silnik krokowy zapewnia szybki i cichy autofokus, dzięki czemu obiektyw jest wygodny do nagrywania filmów.
Elastyczność konfiguracji i użytkowania
Dla większej wygody pierścień sterujący obiektywu można przeprogramować tak, aby obsługiwał różnorodne funkcje, w tym przysłonę, czułość ISO lub kompensację ekspozycji. Obiektyw nadaje się zarówno do pełnoklatkowych, jak i przyciętych aparatów Nikon Z, zapewniając wszechstronność i jakość w różnych warunkach fotografowania.