Obiektyw Nikon 24-70mm f/2.8 Z S Nikkor (JMA708DA)
Wideo 2Zdjęcia 66 |
Nikon 24-70mm f/2.8 Z S Nikkor |
|
„Thoroughbred” obiektyw zmiennoogniskowy to specjalista pod strażą pełnoklatkowych bezlusterkowców firmy Nikon, obejmujący najbardziej pożądany przez fotografów zakres ogniskowych 24-70 mm. Co więcej, maksymalny otwór względny w całym zakresie ogniskowych pozostaje niezmieniony – jego wartość to f/2.8. W porównaniu z podobnym lustrzanym kolegą w sklepie obiektyw okazał się o dobrą ćwierć lżejszy i o 18% krótszy.
Mimo to nie można go nazwać szczególnie kompaktowym (89x126 mm). Nikon 24-70mm f/2.8 S Nikkor Z wykorzystuje konstrukcję optyczną złożoną z 17 elementów w 15 grupach. Dwa z nich wykonane są ze szkła o bardzo niskiej dyspersji (ED), a cztery są asferyczne. A na przednich i tylnych soczewkach modelu zastosowano markowe powłoki Arneo i Nano Crystal Coat, które współpracują ze sobą, aby zminimalizować efekt odblasków i odblasków.
Za ogniskowanie odpowiada silnik krokowy oraz nowy system Multi-Focus. Wykorzystuje dwa siłowniki do jednoczesnego przesuwania dwóch grup soczewek. Inne zalety obiektywu to programowalny przycisk L-Fn, konfigurowalny pierścień sterujący i wyświetlacz OLED do wyświetlania odległości ostrzenia, głębi ostrości, czasu otwarcia migawki lub ogniskowej do wyboru. Zmontowany model w etui z ochroną przed kurzem i wilgocią przed wszelkimi przeciwnościami losu.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Nikon 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Nikon.
Kup Nikon 24-70mm f/2.8 Z S Nikkor
Wszystkie ceny 7 →Nikon Nikkor Profesjonalny Obiektyw Zmiennoogniskowy z Bagnetem Z Czarny 1 | 10 329 zł |
Zmiennoogniskowy Nikkor Z 24-70mm f2.8 S Czarny AF-O-NIK-110 | 10 717 zł |
Obiektyw NIKON Nikkor Z 24-70 mm f/2.8 S JMA708DA | 10 337 zł |
Nikon Nikkor Z 24-70 mm f/2.8 S (w magazynie!) - Dostawa GRATIS! | 10 398 zł |
Obiektyw Nikkor Z 24-70mm f/2.8 S - cena zawiera Natychmiastowy Rabat 940 | 9 259 zł |
Nikon NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S Raty 0 | 8 999 zł |
Nikon Nikkor Z 24-70mm f/2.8 S » zestaw czyszczący Marumi 2w1 za 1zł» cena | 9 255 zł |
Profesjonalna fotografia prawie zawsze zaczyna się od optyki 24-70 mm. W portfolio Nikona dla nowego systemu Z znajdują się dwa obiektywy o takim zestawie ogniskowych: tańsza opcja Nikon Nikkor Z 24-70mm f/4.0 S oraz droższy zoom, ale z przysłoną f/2.8.
Konstrukcja optyczna
Bardziej czcigodna modyfikacja obiektywu została zamontowana w obudowie odpornej na kurz i wilgoć, ważącej zaledwie 805 g. To o dobrą czwartą mniej niż w przypadku jego analogu do lustrzanek cyfrowych firmy Nikon. Korpus modelu „upakowano” złożoną konstrukcją optyczną składającą się z 17 elementów w 15 grupach, wraz z krokowym napędem autofokusa zapewniającym płynne i szybkie ustawianie ostrości. Obiektyw zapewnia ostry obraz bez zniekształceń i aberracji z otwartej przysłony przy dowolnej ogniskowej. Wykorzystuje zastrzeżone powłoki soczewek Arneo i powłokę nanokrystaliczną, aby wyeliminować odblaski.
Sprzęt pokładowy
Nikon Nikkor Z 24-70mm f/2.8 S został wyposażony w trzy pierścienie, ekran informacyjny OLED oraz programowalny przycisk L-Fn. A teraz w porządku. Pierścień bliżej tubusu służy do ręcznego ostrzenia, szeroki na środku służy do powiększania, a z boku bagnetu - do wyboru przysłony lub kompensacji ekspozycji. Wyświetlacz na pokładzie modelu pokazuje wartości przysłony, wybraną ogniskową i odległość ostrzenia. Wreszcie, przyciskowi L-Fn można przypisać funkcje szybkiego dostępu do różnych parametrów fotografowania.
Plastikowy bokeh
Ze względu na charakter rysunku bokeh obiektyw jest w tej samej linii z wieloma obiektywami stałoogniskowymi - kółka w obszarze out-of-focus są okrągłe i zgrabne, za co należy podziękować 9 -membrana łopatkowa. Dla tych, którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości systemu bezlusterkowców Nikon Z. Jednak to też dużo kosztuje.