Obiektyw Sigma 56mm f/1.4 Contemporary DC DN
Wideo 2 |
Sigma 56mm f/1.4 Contemporary DC DN |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Sigma 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Sigma.
Kup Sigma 56mm f/1.4 Contemporary DC DN
Wszystkie ceny 38 →Sigma - Obiektyw 56mm-F/14 C AF DC DN Atak Fuji X-MOUNT 351975 | 2 009 zł |
SIGMA Obiektyw digital C 56/1.4 DC DN Nikon Z | 2 390 zł |
Sigma C 56 mm f/1.4 DC DN Sony E (w magazynie!) - Dostawa GRATIS! + 3 LATA | 1 889 zł |
Obiektyw SIGMA Digital C 56mm f/1.4 DC DN Sony-E (SE) OSDSE56 1.4 C DC DN | 1 797 zł |
Obiektyw Sigma 56mm F1.4 Contemporary DC DN Sony E | 1 889 zł |
Jeśli chodzi o alternatywy dla „rodzimej” optyki, to na arenę wkraczają produkty japońskiej marki Sigma. Posiadacze aparatów Micro 4/3 będą musieli dopasować niedrogi obiektyw portretowy Sigma 56mm f/1.4 DC DN Contemporary z kategorii obiektywów dla każdego.
Optyka o wysokiej aperturze
Dzięki współczynnikowi kadrowania bezlusterkowego Micro 4/3 wynoszącemu 2, obiektyw jest w stanie fotografować z równoważną ogniskową 112 mm. W wersji dla „sześciotysięcznej” linii bezlusterkowców Sony jest to niemal referencyjny obiektyw portretowy – 84 mm. Kolejna ważna „paszportowa” liczba opisuje maksymalny otwór przysłony obiektywu f/1.4. Całkowicie otwarta przysłona jest całkiem sprawna – Sigma 56mm f/1.4 DC DN Contemporary rysuje ostry obraz w centrum kadru z lekko zauważalnym winietowaniem. Obraz staje się ostry jak brzytwa, jeśli przykryjesz do około f/4.
Minimalizm
Obiektyw jest zmontowany w kompaktowym (67x60 mm) i lekkim korpusie (280 g) w minimalistycznym stylu. Jedynym ruchomym elementem na jego „korpusie” jest szeroki pierścień do manualnego ustawiania ostrości. Dzieje się tak na wypadek, gdyby trzeba było poprawić działanie systemu automatycznego ustawiania ostrości. Jedyny brakujący model to wbudowany stabilizator. Biorąc jednak pod uwagę cenę i niespieszny sposób robienia zdjęć na obiektywie, można się całkowicie obejść bez niedopałka.
Fajny bokeh
Do konstrukcji obiektywu portretowego wprowadzono 9-listkową przesłonę , która zapewnia rysowanie wygładzonych świateł w nieostrym obszarze. W efekcie obiektyw rysuje ładnie wyglądający bokeh. Wisienka na torcie to smaczna cena dla modelu, dzięki czemu nie ma absolutnie żadnej konkurencji, nawet w pobliżu przysłony i ogniskowej.