Obiektyw Sony 90mm f/2.8 G FE OSS Macro (SEL90M28G)
Wideo 10Zdjęcia 10 |
Sony 90mm f/2.8 G FE OSS Macro |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Sony 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Sony.
Kup Sony 90mm f/2.8 G FE OSS Macro
Wszystkie ceny 13 →Sony FE 90 mm F28 Macro G OSS stałogniskowy profesjonalny obiektyw makro d | 4 008 zł |
Obiektyw SONY FE Lens 90 mm f2.8 Macro G OSS | 4 984 zł |
Sony FE 90 mm f/2.8 Macro G OSS (SEL90M28G.SYX) 500 zł taniej z kodem: SNY | 4 985 zł |
Obiektyw SONY FE Lens 90 mm f2.8 Macro G OSS SEL90M28G.SYX | 4 984 zł |
Obiektyw SONY FE Lens 90 mm f2.8 Macro G OSS | 4 984 zł |
Sony 90 mm Macro Fix został wybrany przez EISA w 2015 roku najlepszym obiektywem bezlusterkowym.
Najwyższa ocena
Obiektyw naprawdę dostaje wysokie noty w testach profilowych i od prawdziwych właścicieli. Zgodnie z wynikami testów obiektywu przez specjalistów z zasobu DxOMark, jego ostrość uzyskała najwyższe punkty we wszystkich głównych aperturach. Poziom ostrości, zgodnie z oczekiwaniami, zaczął spadać dopiero od przysłony f/11.
Konstrukcja
Konstrukcja obiektywu obejmuje 15 soczewek w 11 grupach, z których dwie są pływające. Są one poruszane przez mechanizm napędu bezpośredniego, co pozwala na uzyskanie tak ważnej w makrofotografii wysokiej dokładności ogniskowania. Na tubusie obiektywu znajduje się szeroki przesuwny pierścień do ustawiania ostrości, za pomocą którego można niemal natychmiast przełączyć się z trybu ręcznego na automatyczny.
Skupiać
Minimalna odległość ostrzenia to 28 cm, tryb ustawiania ostrości można wybrać za pomocą dźwigni trójpozycyjnej: tryb pełny całkowicie rozwiązuje wskazówki autofokusa, tryb „od 28 cm do 50 cm” pozwala na skupienie się na bliskich obiektach fotografowania, a „ od 50 cm do nieskończoności” - na bardziej odległych. Nawiasem mówiąc, dzięki 9-listkowej przesłonie obiektyw rysuje bardzo kolorowy bokeh, który skutecznie podkreśli każdy portret.
Stabilizator
Japońscy inżynierowie nie zapomnieli również o stabilizatorze obrazu, który mieści się również w całkowicie ochronnej obudowie obiektywu. Będzie doskonałym uzupełnieniem stabilizatora wbudowanego w pełnoklatkowe bezlusterkowce z serii Sony Alpha A7 II.
Bez skaz
Jedyną wadą obiektywu jest jego koszt - nie znaleziono jeszcze innych istotnych wad. Obiektyw będzie doskonałym rozwiązaniem do makrofotografii, a także wiernym towarzyszem w gatunku fotografii portretowej.