Obiektyw Sigma 30mm f/1.4 Contemporary DC DN
Wideo 4Zdjęcia 8 |
Sigma 30mm f/1.4 Contemporary DC DN |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Sigma 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Sigma.
Kup Sigma 30mm f/1.4 Contemporary DC DN
Wszystkie ceny 36 →Sigma Obiektyw 30 Mm F14 Dc Dn Mocowanie Sony-E302965 302965 | 1 489 zł |
Sigma obiektyw digital C 30/1.4 DC DN micro 4/3 (MFT) | 1 590 zł |
Obiektyw SIGMA Digital C 30mm f/1.4 DC DN Micro 4/3 OSDMFT30 1.4 C DC DN | 1 578 zł |
Sigma C 30 mm f/1.4 DC DN Sony E (w magazynie!) - Dostawa GRATIS! + 3 LATA | 1 589 zł |
Obiektyw SIGMA C 30 mm, f/1.4, DC DN, HSM, bagnet Sigma | 1 852 zł |
Obiektywy Comtemporary japońskiej firmy Sigma skierowane są do fotografów amatorów i nie wyróżniają się szczególnie na tle swoich rówieśników wybitnymi parametrami optycznymi. Nie przeszkodziło to jednak oprawie Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary zająć pierwsze miejsce na podium dla najlepszej optyki dla bezlusterkowców Sony w 2016 roku (według autorytatywnego zasobu DxOMark).
Wysoka przysłona
W wersji na system Mikro 4/3 odpowiednik ogniskowej obiektywu stałoogniskowego wynosi 60 mm. Tak więc na jego barkach można powierzyć zarówno pracę z codziennymi przedmiotami, jak i bardziej skomplikowaną fotografię portretową. Nie ma żartów, model jest najszybszy w klasie budżetowej optyki, jednocześnie zachwyca 9-listkową strukturą przysłony. Dzięki takim danym wydaje się możliwe skuteczne odseparowanie obiektu od tła i uzyskanie bajecznego bokeh z płynnymi „zaokrągleniami” w nieostrym obszarze.
Charakter rysunku
Przysłona f/1.4 jest całkiem funkcjonalna dla Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary. Ale obraz podczas nagrywania z otwartym otworem może być zepsuty przez winietowanie, a system autofokusa czasami uparcie nie chce wyłapywać obiektów w oddali. Wystarczy zakryć do f/1.8 - i wszystkie problemy idą na marne. Obraz dosłownie „dzwoni” ostrością przy każdym ustawieniu do f/8.
Napęd krokowy
Na kierownicy systemu automatycznego ustawiania ostrości obiektywu stałego zamontowany jest napęd krokowy, który zapewnia płynne ustawianie ostrości podczas nagrywania wideo oraz szybkie ustawianie ostrości podczas robienia zdjęć. Jeśli weźmiemy pod uwagę system Mikro 4/3, to biorąc pod uwagę cenę i charakter wzoru, po prostu nie ma sobie równych Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary.