Obiektyw Panasonic 25mm f/1.7 (H-H025E)
Wideo 22Zdjęcia 5 |
Panasonic 25mm f/1.7 |
|
„Pięćdziesiąt kopiejek” o wysokiej aperturze (biorąc pod uwagę współczynnik upraw kamer Mikro 4/3 równy dwóm) z kategorii urządzeń budżetowych. Mimo dostępności, bagnet przy uchwycie wykonany jest z metalu, a silnik autofokusa jest ukryty w jego korpusie. Konstrukcja optyczna obiektywu składa się z 8 elementów połączonych w 7 grupach. Posiada parę soczewek asferycznych i jeden element o wysokim współczynniku załamania światła (UHR).
7-listkowa przysłona Panasonica 25mm f/1,7 rozszerza się do maksymalnej wartości f/1,7, a jej minimalna przysłona odpowiada f/16. Obiektyw jest wycelowany w cel z minimalnej odległości ostrzenia 25 cm, a niewielkie rozmiary (61x52 mm) i niewielka waga (tylko 125 g) zwiększają atrakcyjność modelu w oczach posiadaczy kompaktowych bezlusterkowców Micro 4/3 , takich jak sprzęt fotograficzny Olympus i Panasonic.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Panasonic 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Panasonic.
Kup Panasonic 25mm f/1.7
Wszystkie ceny 9 →Panasonic H-H025E LUMIX G Obiektyw 25 mm F17 ASPH Czarny H-H025E-K | 724 zł |
Panasonic Lumix G 25mm F1.7 ASPH | 839 zł |
Obiektyw PANASONIC LUMIX G, 25 mm, f/1.7, bagnet Panasonic | 924 zł |
Panasonic H-H025 LUMIX G stałoogniskowy obiektyw standardowy (ogniskowa 25 | 780 zł |
Panasonic LUMIX G 25 mm f/1.7 czarny | 769 zł |
Uważa się, że ogniskowa w pobliżu 50 mm (odpowiednik pełnej klatki) jest mniej więcej taka sama jak to, co widzą nasze oczy. Stąd sekret popularności wszelkiego rodzaju „pięćdziesięciu kopiejek”, do których należy Panasonic Lumix 25mm f/1.7 ASPH (biorąc pod uwagę współczynnik crop 2x systemu Mikro 4/3).
Minimalizm
W wyglądzie zewnętrznym modelu dominuje minimalizm - z elementów funkcjonalnych na korpusie obiektywu znajduje się tylko pierścień do ustawiania ostrości. Jego skok od minimalnej odległości ogniskowania (25 cm) do nieskończoności wynosi 600 °, co odpowiada dwóm niepełnym obrotom pierścienia. Plastikowy „wyposażenie” oprawy jest rozcieńczany metalowym bagnetem w miejscu, w którym obiektyw jest zadokowany w korpusie aparatu. Do modelu dołączona jest również osłona przeciwsłoneczna „po wyjęciu z pudełka”.
Spektakularne rozmycie
Konstrukcja optyczna Panasonic Lumix 25mm f/1.7 ASPH składa się z 8 elementów w 7 grupach. Dodatkowo 7 listków przysłony zapewnia miękki bokeh z poprawnymi okręgami obiektów w nieostrym obszarze w centrum kadru i elipsoidami bliżej krawędzi. Obiektyw nie gwarantuje bezpośredniego artystycznego rozmycia tła, ale w obecności „prostych ramion” i ogniskowania na bliskie odległości można bardzo skutecznie odseparować obiekt od tła.
Dostępność
Model dobrze radzi sobie z ostrością, poza rozmyciem krawędzi kadru przy fotografowaniu przy otwartej przysłonie f/1.7. Sytuacja wyrównuje się już od f/2.8 i dalej detale zdjęć tylko rosną. Obiektyw miałby jeszcze bardziej zwinny autofokus, który czasami powoli zachowuje się o zmierzchu, a także podczas nagrywania wideo, a za to nie byłoby żadnej ceny. Jednak „poltishok” w pełni pokrywa swój koszt, będąc najbardziej przystępnym cenowo spośród porównywalnych systemów Mikro 4/3.