Obiektyw Panasonic 12-35mm f/2.8 (H-HS12035)
Wideo 18Zdjęcia 5 |
Panasonic 12-35mm f/2.8 |
|
. Obiektyw szerokokątny do aparatów Olympus i Panasonic Mirrorless (MILC) z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie (4:3) i odpowiednimi matrycami. Zakres ogniskowych to 12-35 mm, natomiast przysłona pozostaje niezmieniona na całym obszarze i wynosi f/2.8. Kolejną funkcją jest Power OIS. Przysłona ma 7 listków, jej minimalna wartość to 22.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Panasonic 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Panasonic.
Kup Panasonic 12-35mm f/2.8
Panasonic H-HSA12035 LUMIX G X VARIO zmiennoogniskowy obiektyw standardowy | 5 205 zł |
Panasonic H-HSA12035 LUMIX G X VARIO zmiennoogniskowy obiektyw standardowy | 4 399 zł |
Obiektyw Panasonic LUMIX G X Vario 12-35mm f/2.8 ASPH II POWER O.I.S. - Ra | 2 999 zł |
Obiektyw zmiennoogniskowy Panasonic Lumix GX Vario 12-35mm f/2.8 ASPH Power OIS jest odpowiednikiem najwyższej klasy obiektywów pełnoklatkowych o zakresie ogniskowych 24-70mm.
Wszechstronność
Wszechstronność obiektywu polega na możliwości uchwycenia niemal wszystkich codziennych scen – od pejzaży i architektury na krótkim końcu po portrety przy maksymalnej ogniskowej. Co więcej, można to zrobić w różnych warunkach – stała przysłona f/2.8 w całym zakresie zoomu oraz obecność stabilizatora obrazu Power OIS (zdolnego do kompensacji do 3 stopni ekspozycji) pozwalają uzyskać wysoką jakość wyników nawet w warunkach słabego oświetlenia. Skupianie się na temacie filmowania jest szybkie i ciche, co oczywiście docenią filmowcy.
Silne strony
Mocną stroną obiektywu jest jego ostrość, która jest wysoko oceniana przy najszerszym otworze przysłony (f/2.8). Wartość ostrości osiąga maksimum przy f/4 przy ogniskowej 12 mm. Cieszę się, że obiektyw praktycznie nie podlega dystorsjom, aberracjom chromatycznym i winietowaniu. Wprawdzie ten ostatni efekt nadal można znaleźć, ale tylko na najkrótszym końcu i przy całkowicie otwartej przysłonie.
Wysoka jakość we wszystkim
Wysoką jakość wykonania obiektywu potwierdza ochrona jego korpusu przed kurzem i wilgocią. Biorąc pod uwagę „tułów” wysuwający się podczas przybliżania, ochrona przed dostaniem się kurzu do wnętrza konstrukcji będzie całkiem przydatna. Tylko jego wysoki koszt może nachylenie do myślenia o znaczeniu zakupu obiektywu. I tutaj warto powiedzieć, że obiektyw w pełni spełnia swoją cenę, oferując posiadaczom aparatów Mikro 4/3 bezkompromisowy poziom jakości materiału filmowego w każdych warunkach zdjęciowych.