SSD Kingston NV1 SNVS/250G 250 GB
Wideo 10Zdjęcia 10 |
Kingston SNVS/250G |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Kingston 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Kingston.
Jeden z najbardziej przystępnych cenowo dysków SSD NVMe na rynku
Amerykańska marka Kingston z trudem rozwijała się na rynku dysków półprzewodnikowych. Po kilku latach wirtualnych zmagań z Samsungiem Amerykanie zmienili kurs i ponownie skupili się na rynku budżetowych dysków SSD, a ich biznes poprawił się. Jednym z najbardziej udanych modeli w portfolio firmy jest dysk 2021 Kingston NV1 SNVS/500G. Najważniejszą rzeczą, którą musisz o tym wiedzieć, jest to, że jest to najtańszy dysk SSD NVMe i ogólnie jeden z najtańszych dysków SSD na rynku.
Szybki i miniaturowy
Napęd wykonany jest w kompaktowej obudowie M.2. Jak wszyscy przedstawiciele tego formatu wyróżnia się niewielkimi wymiarami, skromną wagą (ok. 7 gramów) i idealnie nadaje się do instalacji zarówno w klasycznych pecetach, jak i cienkich ultrabookach z ograniczoną przestrzenią wewnątrz obudowy. Dysk SSD Kingston NV1 SNVS/250G ma cztery 64-bitowe moduły pamięci flash 3D QLC o łącznej pojemności 250 GB. W roli mózgów zastosowano popularny w segmencie budżetowym kontroler Phison PS5013-E13-31 bez osobnego bufora DRAM. Dzięki obsłudze protokołu NVMe ten dysk SSD zapewnia wydajność kilka razy większą niż standardowy dysk SSD SATA i dziesięć razy większą niż tradycyjne dyski twarde.
Maksymalna prędkość - 2100 MB/s
Tak więc liniowa prędkość zapisu dysku może osiągnąć 1100 MB / s, a liniowa prędkość odczytu - 2100 MB / s. W testach syntetycznych dysk zachowuje się przewidywalnie dla swojego stanu. W operacjach odczytu narzędzie CrystalDiskMark sygnalizowało prędkość 2400 MB/s, czyli nieco wyższą od deklarowanych wartości. Ale przy pisaniu dużych archiwów prędkość spada z paszportu 1700 MB/s do skromnego 250 MB/s. Najwyraźniej ma to wpływ na brak dedykowanego bufora DRAM. Jednak biorąc pod uwagę cenę, trudno to nazwać wadą, ponieważ wszystkie dyski SSD klasy podstawowej nie są pozbawione grzechu i mają podobne problemy.
Modyfikacje Kingston NV1 SNVS/250G
Ceny na Kingston NV1 SNVS/250G |
---|---|---|---|---|
Kingston NV1 SNVS/250G 250 GB | od 382 zł | 1 oferta | ||
Kingston NV1 SNVS/500G 500 GB | od 481 zł | 1 oferta | ||
Kingston NV1 SNVS/1000G 1 TB | od 420 zł | 2 oferty | ||
Kingston NV1 SNVS/2000G 2 TB | od 999 zł | 4 oferty |