Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 OC 4G (GV-N1656OC-4GD)
Zdjęcia 6 |
Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 OC 4G |
|
Kompaktowa i niedroga karta graficzna do gier na poziomie podstawowym 2020 oparta na GPU Nvidia TU117 z mikroarchitekturą Turing. Jest to ulepszona wersja karty graficznej Gigabyte GeForce GTX 1650 MINI ITX OC 4G, w której pamięć graficzna GDDR5 (8 GHz) została zastąpiona znacznie szybszymi układami GDDR6 (12 GHz). 50% wzrost teoretycznej przepustowości podsystemu pamięci zapewnił Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 OC 4G znaczną przewagę w średniej wydajności (15-25% w stosunku do poprzednika).
W ten sposób model ten jest w stanie zapewnić wygodną liczbę klatek na sekundę w popularnych projektach gier z lat 2015-2020 przy rozdzielczości 1920 × 1080 przy średnio-wysokiej / wysokiej, a czasem przy maksymalnych ustawieniach graficznych. Idealny do niedrogich komputerów do gier i systemów HTPC. Różni się obecnością profili z umiarkowanym fabrycznym przetaktowaniem i skróconą długością PCB do zaledwie 152 mm, co pozwala na montaż w małych obudowach mini-ITX. Obsługuje sprzętowe dekodowanie H.264 / H.265 / HEVC wideo o wysokiej i ultra-wysokiej rozdzielczości z dużą liczbą klatek na sekundę (do 60 kl./s).
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Gigabyte 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Gigabyte.
Kup Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 OC 4G
Wszystkie ceny 7 →Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 4GB OC v2 GR-GFP-GA-0131 | 819 zł |
Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 OC 4GB | 819 zł |
GIGABYTE GeForce GTX 1650 D6 OC 4GB Graphics Card( GV-N1656OC-4GD) | 756 zł |
DARMOWA DOSTAWA ! - ! gigabyte Karta graficzna GTX 1650 D6 OC 4GB 128bit G | 712 zł |
Gigabyte Gtx 1650 D6 Oc 4gb Gddr6 Graphic Card Czarny GV-N1656OC-4GD | 842 zł |
Gigabyte | GeForce GTX 1650 D6 OC 4G (rev. 2.0) | NVIDIA GeForce GTX 1650 | 880 zł |
GIGABYTE GeForce GTX 1650 D6 OC 4G, 4GB GDDR6 | 750 zł |
Optymalna karta graficzna do Full HD
NVIDIA GeForce GTX 1650 została stworzona, aby ożywić segment niedrogich kart gamingowych i narzucić walkę modelom opartym na chipie Radeon Navi, a także zastąpić poprzednią generację GTX 10XX. W rzeczywistości za te same pieniądze, które zapłacilibyśmy za zwykłą GTX 1050, uzyskujemy wzrost mocy w okolicach 35%. Jeśli pieniądze się kończą, lecz chcesz grać w nowoczesne gry w rozdzielczości Full HD ze średnio-wysokimi ustawieniami graficznymi, nie znajdziesz teraz lepszej opcji. Cóż, wersja od Gigabyte to jeden z najtańszych wariantów karty GTX 1650.
Kompaktowa karta z jednym wentylatorem
Zamiast podwójnej chłodnicy zastosowano uproszczony układ chłodzenia z pojedynczą chłodnicą, chłodnicą aluminiową oraz trzema rurkami cieplnymi. Biorąc pod uwagę, że wersja referencyjna była raczej zimna, wystarczy jedna chłodnica, aby utrzymać temperaturę w normalnym zakresie, choć wydaje ona trochę więcej hałasu niż wersje z dwoma wentylatorami. Jednakże, możliwości podkręcania są tutaj bardzo skromne, nie jesteśmy pewni, czy dodatkowe 5 - 6% mocy są warte kręcącego się na maksymalnych obrotach wentylatora. Z drugiej strony, dzięki kompaktowym rozmiarom można go łatwo zainstalować w dowolnej miniaturowej i stylowej obudowie Cube.
Zapewnia 45–60 klatek na sekundę w większości gier w rozdzielczości Full HD i wysokich ustawieniach graficznych
Teraz o wydajności. Częstotliwość rdzenia to 1635 MHz, pamięć GDDR6 jest taktowana z częstotliwością 12000 MHz, a jej pojemność to 4 GB. Pomimo swojego statusu budżetowego, karta jest całkiem niezła w nowoczesnych grach, generując średnio 46 FPS w Assassin's Creed Valhalla, 82 FPS w Death Stranding, 72 FPS w COD: Cold War oraz 46 FPS w Red Dead Redemption 2. We wszystkich przypadkach, chodzi o wysokie ustawienia graficzne i rozdzielczość Full HD. Oznacza to, że najprawdopodobniej za kilka lat, kiedy rynek wypełniają niezwykle wymagające do pamięci wideo gry nowej generacji, takie jak Cyberpunk 2077 - będzie jej naprawdę ciężko. Lecz teraz możesz wygodnie grać prawie we wszystko. Nawiasem mówiąc, jeśli zmagasz się z trudnościami finansowymi, to jako alternatywę możesz spróbować nabyć GTX 1060 za rozsądne pieniądze, która wykazuje nawet nieco wyższą wydajność.