Płyta główna Gigabyte B650 EAGLE AX
Zdjęcia 6 |
Dobrze zbalansowana gamingowa płyta główna z serii Gigabyte Eagle 2024. Należy do średniego segmentu cenowego, skierowanego do gamingowych buildów średniej i wyższej półki, bazujących na procesorach AMD Ryzen z mikroarchitekturą Zen 4 i kolejnymi wersjami Zen. Płyta obsługuje logikę systemową ze wsparciem interfejsu PCI Express 5.0, co pozwala na wykorzystanie nowoczesnych kart graficznych i dysków SSD z najwyższą możliwą szybkością przesyłania danych.
Wyposażony w gniazdo procesora AM5, które w 2022 roku zastąpiło popularne gniazdo procesora AM4. Cyfrowy 16-fazowy podsystem zasilania jest gotowy do zainstalowania dość mocnych, wydajnych i energochłonnych procesorów kalibru Ryzen 7/Ryzen 9. Obecność radiatorów VRM pomaga skutecznie odprowadzać ciepło z krytycznych obszarów, zwiększając stabilność systemu w wysokich temperaturach masa.
Ogólnie rzecz biorąc, parametry techniczne urządzenia sugerują możliwość zainstalowania w systemie wydajnego procesora kalibru Ryzen 7700X z niewielkim ręcznym podkręcaniem, pary szybkich dysków SSD M.2 (1xPCI-E 5.0, 2xPCI-E 4.0 ), pakiet standardowych dysków HDD i SSD, a także potężną kartę graficzną. Dostępne gniazda DIMM mogą pomieścić 4 kości pamięci DDR5 o maksymalnej częstotliwości 7600 MHz.
Maksymalna obsługiwana pamięć to 192 GB, co w zupełności wystarczy do większości gier i zastosowań profesjonalnych. Oprócz możliwości podkręcania producent stawia na wygodę płyty, m.in. przyciski Clear CMOS, wygodne bezśrubowe zatrzaski dla dysku SSD M.2 oraz uchwyty na kartę graficzną. Jeśli chodzi o wyjścia wideo, Gigabyte B650 EAGLE AX oferuje złącza HDMI 2.1 i DisplayPort 1.4, co pozwala na podłączenie do nowoczesnych monitorów i telewizorów 2K/4K z podkręconymi częstotliwościami odświeżania.
Oprócz tego na płycie zainstalowany jest kontroler sieciowy Realtek o przepustowości 1 Gbit/s oraz wbudowany odbiornik bezprzewodowy (Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.3). Takie cechy pozwalają producentowi pozycjonować urządzenie jako wysokiej klasy podstawę dla wydajnych systemów gamingowych, przeznaczonych do gier 2K/4K przy maksymalnych ustawieniach graficznych i aktywnym wykorzystaniu ray tracingu.
Kup Gigabyte B650 EAGLE AX
Wszystkie ceny 10 →Gigabyte Płyta główna B650 EAGLE AX - obsługuje procesory AMD Ryzen 7000 1 | 729 zł |
GIGABYTE B650 EAGLE AX P?yta g?ówna - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM | 715 zł |
Gigabyte Płyta główna B650 EAGLE AX AM5 4DDR5 HDMI/DP ATX KBGBAAA8B650A05 | 739 zł |
Gigabyte B650 EAGLE AX PL-AM5-GA-028 | 739 zł |
Płyta główna GIGABYTE B650 Eagle AX | 729 zł |