Płyta główna Gigabyte B550M DS3H AC
Zdjęcia 6 |
Kompaktowa płyta główna firmy Gigabyte, która wyróżnia się przystępną ceną i wysokiej jakości podejściem do projektowania. Oparty na skromnym chipsecie AMD B550, przeznaczony jest do instalacji większości procesorów AMD wydanych w latach 2017-2022, skupionych na gnieździe AM4. Jako część linii biurowej Gigabyte Ultra Durable 2023, jest doskonałym rozwiązaniem dla niedrogiego komputera do pracy lub szkoły i może stanowić podstawę podstawowego systemu do gier dostrojonego do gier w rozdzielczości 1080p.
Przy próbie złożenia czegoś mocniejszego czynnikiem ograniczającym będzie daleki od najmocniejszego 8-fazowego konwertera mocy, który fizycznie nie jest w stanie obsłużyć zbyt wymagającego procesora wielordzeniowego. Zamiast tego producent zadbał o trwałość płytki, stosując podwójne blokady modułów RAM, rezystory o długiej żywotności z powłoką antysiarkową, sprasowany tekstolit oraz bootloader Q-Flash pozwalający na pracę z firmwarem bez dołączania procesora, karta pamięci i wideo.
Do czterech dostępnych slotów można załadować do 128 GB pamięci RAM DDR4 o maksymalnej częstotliwości 4733 MHz i obsłudze technologii XMP. Cztery klasyczne złącza SATA 3 i dwa nowoczesne kompaktowe porty M.2 do instalacji szybkich dysków SSD NVMe są dostępne do instalacji dysków. Istnieje również wbudowany kontroler RAID do tworzenia macierzy dyskowych. Za przetwarzanie i dystrybucję przychodzącego ruchu internetowego odpowiada gigabitowy kontroler sieci firmy Realtek z wbudowanym odbiornikiem bezprzewodowym (Wi-Fi 5 + Bluetooth v 4.2). Na płycie nie zabrakło również portów HDMI oraz DVI-D, które pozwalają na przesyłanie obrazu z rdzenia wideo Vega wbudowanego w procesory Ryzen.
Kup Gigabyte B550M DS3H AC
Wszystkie ceny 26 →Gigabyte Płyta główna B550M DS3H AC AM4 4DDR4 HDMI/DVI M.2 mATX KBGBAAA7B5 | 434 zł |
Płyta główna GIGABYTE B550M DS3H AC | 445 zł |
Gigabyte Płyta główna B550M DS3H AC AM4 4DDR4 HDMI/DVI M.2 mATX 103972 | 449 zł |
Gigabyte B550M DS3H AC PL-AM4-GA-174 | 499 zł |
Płyta główna GIGABYTE B550M DS3H AC | 445 zł |