Procesor AMD Ryzen 5 Renoir-X 4500 BOX (100-100000644BOX)
AMD Ryzen 5 Renoir-X 4500 BOX |
|
Przedstawiciel nietypowej budżetowej serii procesorów Renoir-X, która we wszystkich parametrach technicznych jest przedstawicielem klasy średniej. Procesor Ryzen 5 4500 jest przeznaczony do współpracy z płytami głównymi opartymi na logice systemu AM4 i pamięci RAM DDR4. Obsługuje pracę dwukanałową z maksymalną częstotliwością taktowania pamięci RAM 3200 MHz. Aby połączyć się z monitorem, system potrzebuje pełnoprawnej karty graficznej, ponieważ procesor nie ma zintegrowanego rdzenia wideo.
Wyceniony na nieco poniżej 100 USD, jest zbudowany w konfiguracji 6-rdzeniowej + 6-wątkowej, którą AMD zwykle używa w wyższej klasy procesorach Ryzen 5/7. Sekret tkwi w tym, że ze względu na brak odpowiednich kryształów inżynierowie AMD wzięli za podstawę mobilne procesory Ryzen 4000U APU. W rezultacie oba są oparte na tym samym krysztale Zen 2 generacji i mają podobne właściwości. Różnica polega na tym, że zwiększono taktowanie procesora desktopowego (3,6 GHz w trybie normalnym, 4,1 GHz w trybie automatycznego podkręcania), zwiększono pobór mocy do 65 W, a rygorystyczne ograniczenia dotyczące jej przekraczania zostały usunięte.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog AMD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele AMD.
Kup AMD Ryzen 5 Renoir-X 4500 BOX
Wszystkie ceny 25 →AMD Procesor biurkowy Ryzen 5 4500 6-rdzeniowy/12-gwintowy pamięć podręczn | 289 zł |
AMD Ryzen 5 4500 Wraith Stealth Procesor - 6 rdzeni - 3.6 GHz - AMD AM4 - | 349 zł |
AMD Procesor AMD Ryzen 5 4500 100-100000644BOX CPAMDZY50004500 | 319 zł |
AMD Ryzen 5 4500 PR-AM4-AMD-287 | 318 zł |
AMD Procesor AMD Ryzen 5 4500 100-100000644BOX 85170 | 327 zł |
Modyfikacje AMD Ryzen 5 Renoir-X
Ceny na AMD Ryzen 5 Renoir-X |
---|---|---|---|---|
AMD Ryzen 5 Renoir-X 4500 BOX | od 289 zł | 26 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Renoir-X 4500 MPK | od 732 zł | 2 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Renoir-X 4500 OEM | od 455 zł | 2 oferty |