SSD A-Data XPG GAMMIX S70 BLADE AGAMMIXS70B-2T-CS 2 TB
Wideo 23Zdjęcia 10 |
A-Data AGAMMIXS70B-2T-CS |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog A-Data 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele A-Data.
Kup A-Data XPG GAMMIX S70 BLADE AGAMMIXS70B-2T-CS 2 TB
Wszystkie ceny 20 →A-Data XPG GAMMIX S70 Blade SSD - 2TB - M.2 2280 - PCIe 4.0 | 708 zł |
Adata Dysk SSD XPG GAMIX S70 BLADE 2TB PCIe 4x4 7.4/6.8 GBs DGADAWKT02GS70 | 704 zł |
Dysk ADATA XPG Gammix S70 Blade 2TB SSD | 669 zł |
Adata XPG Gammix S70 Blade M.2 NVMe PCIe4x4 2TB HD-SSDM2-ADA-146 | 759 zł |
Dysk SSD ADATA 2.5″ 2 TB PCI-E x4 Gen4 NVMe 7400MB/s 6400MS/s | 785 zł |
Lider wyścigu
ADATA XPG Gammix S70 Blade jest najszybszym dyskiem SSD do tej pory i prawdopodobnie pozostanie nim do piątej generacji magistrali PCI-E. Maksymalna prędkość jest rozwijana w przypadku wersji 2 TB, podczas gdy jeden terabajt czyta równie szybko, ale zapisuje trochę wolniej.
Świeży wygląd
Jest zbudowany na sterowniku młodej firmy InnoGrit - IG5236 o kryptonimie Reinier (oprócz niego w asortymencie InnoGrit jest jeszcze tylko jeden prostszy kontroler - IG5216 z PCI-E 3.0). Pomimo braku doświadczenia, InnoGrit zdołał sprawić, że kontroler PCI-E 4.0 będzie szybszy niż uznani na rynku weterani Phison i Silicon Motion.
zabezpieczenie przed przegrzaniem
Tym samym prędkość odczytu sekwencyjnego Blade’a S70 sięga 7400 MB/s, a prędkość zapisu sekwencyjnego sięga 6400 MB/s. Objętość wirtualnej pamięci podręcznej SLC stanowi 10 procent objętości dysku, a po jej przepełnieniu prędkość zapisu spada do około 2000 MB/s. Teoretycznie prędkość może spaść jeszcze niżej – do 1000 MB/s – z powodu przegrzania kontrolera.
Osiągnięcie metalurgii
Ale w praktyce na pewno tak się nie stanie, bo XPG Gammix S70 Blade wyposażony jest w radiator wykonany z chyba najlepiej przewodzącego ciepło stopu – grafenu. Co więcej, w przeciwieństwie do oryginalnej modyfikacji S70, zaktualizowany radiator Blade jest cienki, dzięki czemu można zainstalować dysk SSD nawet w gnieździe M.2 znajdującym się pod kartą graficzną.
Modyfikacje A-Data XPG GAMMIX S70 BLADE AGAMMIXS70B-2T-CS
Ceny na A-Data XPG GAMMIX S70 BLADE AGAMMIXS70B-2T-CS |
---|---|---|---|---|
A-Data XPG GAMMIX S70 BLADE AGAMMIXS70B-512G-CS 512 GB | od 229 zł | 15 oferty | ||
A-Data XPG GAMMIX S70 BLADE AGAMMIXS70B-1T-CS 1 TB | od 384 zł | 25 oferty | ||
A-Data XPG GAMMIX S70 BLADE AGAMMIXS70B-2T-CS 2 TB | od 483 zł | 20 oferty | ||
A-Data XPG GAMMIX S70 BLADE AGAMMIXS70B-4T-CS 4 TB | od 1 429 zł | 15 oferty |