Procesor Intel Core i3 Comet Lake i3-10100F BOX
Wideo 10Zdjęcia 2 |
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100F BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i3 Comet Lake i3-10100F BOX
Wszystkie ceny 20 →Procesor Intel Core i3-10100F 3.6GHz/6MB (BX8070110100F) s1200 BOX | 288 zł |
Procesor Intel Core i3-10100F BX8070110100FSRH8U | 499 zł |
Intel Core i3-10100F PR-IN12I3-INT-004 | 308 zł |
Procesor INTEL Core i3-10100F Box | 355 zł |
Procesor INTEL Core i3-10100F Box | 355 zł |
Core i3 zamienia się w Core i5
Bez względu na to, jak kopaliśmy Intela przez ostatnie kilka lat (i jest za co), trzeba przyznać, że rodzina Comet Lake, mimo przestarzałego procesu technologicznego, okazała się ucztą dla oczu. Oczywiście nie wszędzie, ale w niższym przedziale cenowym tak dokładnie. Doskonałym tego przykładem jest stosunkowo nowy Core i3 10100, który za 100 dolarów oferuje zwinny czterordzeniowy z wielowątkowością i doładowaniem Turbo Boost. Porównaj to z chłopskim Core i3 sprzed dwóch lat, w którym nie było tych wszystkich uroków, a ceny były prawie dwukrotnie wyższe.
Uwolnij potencjał dość wydajnej karty graficznej
Biorąc pod uwagę, że rok temu dla młodszych modeli Core i3 normą były tylko 4 rdzenie, teraz te procesory depczą po piętach starszemu Core i5, który pod presją konkurentów Ryzena musiał szybko zwiększyć liczbę rdzeni i w tym samym czasie być tańszy. Dlatego główne pytanie brzmi - do czego zdolne są osiem strumieni o maksymalnej częstotliwości 4.3 GHz? Powiedzmy od razu, że dużo. W rzeczywistości jest to ten sam Core i7-7700 z nieco zmniejszoną pamięcią podręczną (6 MB w porównaniu z 8 MB), który dwa lata temu nazwano flagowym klejnotem i optymalnym procesorem do gier. Nawet mając prostą płytę główną na chipsecie H410 i niedrogą pamięć działającą w trybie dwukanałowym, ten budżetowiec będzie w stanie uwolnić potencjał karty graficznej na poziomie GeForce GTX 1080 Ti.
Pierwszy poziom? Daleko stąd!
Pomijając skromne możliwości i wątpliwe perspektywy przetaktowywania, Core i3-10100 jest idealny dla początkujących, a nawet średnich komputerów do gier. Biorąc pod uwagę bardzo przystępną cenę, jego najbliższymi konkurentami w obozie AMD będzie Ryzen 3 3100, który faktycznie stał się pierwszym naprawdę niedrogim procesorem z linii AMD Matisse. Bardziej nowoczesny proces technologiczny, nieco wyższa wydajność, obsługa linii PCI-E 4.0 i stare dobre gniazdo AM4 przemawiają na jego korzyść. Ale jednocześnie kosztuje prawie jedną trzecią drożej i znajdź taki w sprzedaży.
Modyfikacje Intel Core i3 Comet Lake
Ceny na Intel Core i3 Comet Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100 BOX | od 409 zł | 24 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100 OEM | od 447 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100F BOX | od 288 zł | 22 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100F OEM | od 264 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10300 BOX | od 352 zł | 6 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10320 BOX | od 827 zł | 8 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10320 OEM | od 827 zł | 3 oferty |