Procesor Intel Core i3 Comet Lake i3-10100F OEM (CM8070104291318)
Wideo 10Zdjęcia 2 |
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100F OEM |
|
Niedrogie 4-rdzeniowe procesory do komputerów stacjonarnych z rodziny procesorów Intel Core dziesiątej generacji (14 nm Comet Lake). W przeciwieństwie do czterordzeniowych modeli dziewiątej generacji, wszystkie procesory z tej linii otrzymały zwiększone częstotliwości taktowania i obsługę technologii Intel Hyper-Threading, która umożliwia każdemu z rdzeni fizycznych jednoczesne wykonywanie dwóch wątków obliczeniowych (łącznie do ośmiu wątków).
Zapewnia to znaczny wzrost wydajności, co jest wyraźnie widoczne zarówno przy rozwiązywaniu zadań wymagających dużej ilości zasobów, jak i w wymagających nowoczesnych grach, które mogą zrównoleglić obciążenie obliczeniowe. Procesory Intel Core i3 Comet Lake nadają się do wyposażenia wielofunkcyjnych systemów domowych, prostych stacji roboczych klasy podstawowej i niedrogich konfiguracji dla graczy. Wszystkie modele z tej linii (z wyjątkiem serii F) mają zintegrowany rdzeń graficzny UHD Graphics 630, który zapewnia podstawową wydajność 3D (DirectX 12, OpenGL 4.5), a jego silnik Intel Quick Sync jest w stanie dekodować sprzętowo wideo o wysokiej / ultra-wysokiej rozdzielczości. Zaprojektowany do pracy z pamięcią RAM DDR4 (do 2666 MHz) działającą w trybie dwukanałowym.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i3 Comet Lake i3-10100F OEM
Procesor Intel Core i3-10100F, 3.6 GHz, 6 MB, OEM (CM8070104291318) | 268 zł |
Intel Core i3-10100F procesor 3,6 GHz 6 MB Smart Cache CM8070104291318 | 273 zł |
Intel I3 10100f 3.6ghz Cpu Niebieski CM8070104291318 | 264 zł |
W ciągu ostatnich 2 lat rynek procesorów wywrócił się do góry nogami. Jeśli tak naprawdę nie śledziłeś tego, co się dzieje, to od teraz AMD odpowiada za zaawansowane technicznie i wydajne procesory, a Intel odpowiada teraz za segment budżetowy. A jeśli mówimy o montażu podstawowego komputera do gier, to jedna z najciekawszych opcji roli centralnego procesora będzie daleka od najnowszego Core i3-10100F. Oferuje wystarczający poziom wydajności na poziomie Core i7-7700, a jednocześnie cieszy się ładną ceną w okolicach 85-100 USD. Zwykle za takie pieniądze Intel w najlepszym razie rozdawał „konopie” biurowe z kilkoma rdzeniami o małej mocy.
8 wirtualnych rdzeni i automatyczne podkręcanie do 4,3 GHz
Główną zaletą Core i3-10100F jest to, że jest to pierwszy procesor z tej serii, który może pracować w trybie wielowątkowym i obsługuje turbodoładowanie. Poprzednie generacje Core i3 były czymś w rodzaju chłopskich dzieci, na których zaoszczędziły ile na próżno, więc nie miały turbodoładowania ani dodatkowych wirtualnych rdzeni. W 10. generacji to się oczywiście zmieniło, dzięki czemu Core i3-10100F faktycznie stał się analogiem młodszych modeli Core i5, które pojawiły się w 8. i 9. generacji procesorów Intel Core.
Analogowy rdzeń i7-7700
Jakie są obecnie możliwości ośmiu strumieni o maksymalnej częstotliwości 4,3 GHz? Powiedzmy dużo. W rzeczywistości jest to ten sam Core i7-7700 z nieco przyciętą pamięcią podręczną (6 MB kontra 8 MB), który dwa lata temu został nazwany flagowym kamieniem i optymalnym procesorem do gier. Nawet z prostą płytą główną i niedrogą pamięcią RAM działającą w trybie dwukanałowym, ten procesor będzie w stanie wyzwolić potencjał wyjętej z jej rąk starszej pani GeForce GTX 1080 Ti lub kupionego przy wielkim szczęściu GTX 3060. Jedyną wadą jest to, że Core i3-10100F ma zablokowany mnożnik, co oznacza pożegnanie z normalnym przyspieszeniem. Z drugiej strony, czy jest to pilna potrzeba?
Modyfikacje Intel Core i3 Comet Lake
Ceny na Intel Core i3 Comet Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100 BOX | od 409 zł | 23 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100 OEM | od 447 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100F BOX | od 288 zł | 21 oferta | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10100F OEM | od 264 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10300 BOX | od 352 zł | 6 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10320 BOX | od 827 zł | 8 oferty | ||
Intel Core i3 Comet Lake i3-10320 OEM | od 827 zł | 3 oferty |