Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4070 SUPER GAMING OC 12G (GV-N407SGAMING OC-12GD)
Wideo 1Zdjęcia 8 |
Gigabyte GeForce RTX 4070 SUPER GAMING OC 12G |
|
Wysokowydajna gamingowa karta graficzna firmy Gigabyte, oparta na progresywnej mikroarchitekturze graficznej Ada Lovelace, którą gigant NVIDIA wprowadziła pod koniec 2022 roku. Należy do rodziny produktów Gigabyte Gaming 2024, które skierowane są do wymagających graczy i streamerów, którzy planują grać w rozdzielczości 2K/4K przy wysokich ustawieniach graficznych i aktywnym wykorzystaniu ray tracingu.
Idealnie sprawdzi się także dla twórców treści multimedialnych, którzy potrzebują dość mocnej, profesjonalnej karty graficznej, obsługującej wszystkie najnowsze technologie z zakresu przetwarzania grafiki. Podobnie jak większość członków rodziny Gigabyte Gaming, wyposażono go w dość duży, bardzo wydajny układ chłodzenia z trzema asynchronicznymi wentylatorami (uwaga: łopatki obracają się naprzemiennie), masywny radiator, 8 rurek cieplnych i gęstą metalową płytkę, która dodatkowo chłodzi całej konstrukcji i zapewnia jej stabilność.
W końcu mówimy o dość masywnym urządzeniu: długość karty graficznej wynosi 30 cm, a ona sama zajmuje dokładnie 3 gniazda na płycie głównej. Gigabyte GeForce RTX 4070 SUPER GAMING OC 12G zbudowana jest na zmodyfikowanym układzie graficznym AD 104 (5 nm), który zawiera 7168 procesorów strumieniowych, pracuje z częstotliwością 2565 MHz, obsługuje PCI-E v4.0 i DirectX 12 Ultimate.
Pojemność pamięci GDDR6X wynosi 12 GB, a do wymiany danych wykorzystywana jest 192-bitowa magistrala. Jeśli chodzi o czystą wydajność, Gigabyte GeForce RTX 4070 SUPER GAMING OC 12G jest w stanie zapewnić niezmiennie wysoką liczbę klatek na sekundę w dowolnych projektach gier w latach 2020-2023 w rozdzielczościach do 2K przy wysokich lub maksymalnych ustawieniach graficznych. Różnica w wydajności w grach w porównaniu ze standardową wersją RTX 4070 sięga 20-25%.
Tak naprawdę wydajność tego modelu stoi mniej więcej na tym samym poziomie co lider poprzedniej generacji GeForce RTX 3090. Choć możliwości tego modelu mogą wydawać się zbędne w przypadku gier w rozdzielczości Full HD, to w przypadku rozgrywki w 4K w niektórych przypadkach optymalizacja ustawień i aktywne korzystanie z technologii DLSS może być wymagane, aby osiągnąć idealną równowagę pomiędzy wydajnością a jakością obrazu.
Podobnie jak poprzednie generacje procesorów graficznych NVIDIA, karta RTX 4070 obsługuje przyspieszane sprzętowo efekty RTX, szybki antyaliasing głębokiego uczenia się (DLSS) oraz system generowania klatek AI, który może zwiększyć liczbę klatek na sekundę 2–4 razy. Biorąc pod uwagę pobór mocy na poziomie 220 W oraz możliwości podkręcania karty, zaleca się zastosowanie zasilacza o mocy 700 W, aby zapewnić niezawodną i stabilną pracę systemu.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Kup Gigabyte GeForce RTX 4070 SUPER GAMING OC 12G
Wszystkie ceny 21 →Gigabyte Karta graficzna GeForce RTX 4070 SUPER GAMING OC rdzeń 2565 MHz 1 | 3 149 zł |
GIGABYTE GeForce RTX 4070 SUPER GAMING OC - 12GB GDDR6X RAM - Karta grafic | 3 299 zł |
Gigabyte Karta graficzna RTX 4070 SUPER GAMING OC 12G GDDR6X 192bit 3DP KG | 3 193 zł |
Gigabyte GeForce RTX 4070 SUPER GAMING OC 12GB DLSS 3 GR-GFP-GA-0548 | 3 399 zł |
Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4070 Super Gaming OC 12GB DLSS 3 | 3 149 zł |