Aparat fotograficzny Canon EOS M50 kit 15-45
Wideo 55Zdjęcia 13 |
Pierwszy z linii aparatów bezlusterkowych firmy Canon, zaprojektowanych do nagrywania wideo w ultra wysokiej rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli, 24/25 kl./s). Co prawda, dane w tym formacie nie są odczytywane z całego obszaru matrycy 24 Mpix, ale z przycięciem 1,6x, co automatycznie zwiększa ogniskową obiektywu przykręconego do „szkieletu” o podobny mnożnik. Do ustawiania ostrości aparat wykorzystuje 99-punktowy układ autofokusa (w połączeniu z niektórymi przedstawicielami typu optyki pod znakiem mocowania EF-M liczba punktów rośnie o 44 więcej).
Standardowy zakres czułości zestawu Canon EOS M50 15-45 to 100-25600 jednostek ISO, z możliwością rozszerzenia do ISO 51200. Bezlusterkowy aparat ma cechy reporterskie - przy maksymalnej szybkości zdjęć seryjnych wymaga „przetaktowania” do 10 kl./s, w buforze mieści się 10 plików RAW i 33 zdjęcia w formacie JPEG. Do kadrowania użytkownik ma prawo posługiwać się wizjerem elektronicznym lub 3-calowym obrotowym wyświetlaczem z obsługą wprowadzania dotykowego. Ten zestaw bezlusterkowca jest wyposażony w kitowy obiektyw zmiennoogniskowy Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM.
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Canon 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Canon.
Kup Canon EOS M50 kit 15-45
kamera EOS M50 II Aparat bezlusterkowy Aparat cyfrowy z obiektywem Ef-m 15 | 8 839 zł |
kamera EOS M50 II Aparat bezlusterkowy Aparat cyfrowy z obiektywem EF-M 15 | 7 923 zł |
kamera EOS M50 II Aparat bezlusterkowy Aparat cyfrowy z obiektywem EF-M 15 | 8 839 zł |
kamera EOS M50 II Aparat bezlusterkowy Aparat cyfrowy z obiektywem Ef-m 15 | 8 643 zł |
Canon EOS M50 to amatorski bezlusterkowiec dla fanów zarówno fotografii, jak i filmowania wideo. W trybie fotograficznym model wytwarza szczegółowy obraz o szerokim zakresie dynamicznym, wideo nagrywane jest przez aparat w rozdzielczości do 4K (3840x2160 pikseli). Ale o wszystkim po kolei.
Zaawansowana ergonomia
Bezlusterkowiec umieszczony jest w kompaktowym korpusie ze stopu magnezu o wymiarach 116x88x59 mm. Waga „szkieletu” aparatu to około 390 g. Obiektyw kitowy z zestawem ogniskowych 15-45 mm i „pływającą” przysłoną f/3.5-6.3 sprawia, że aparat jest cięższy tylko o 130 g. Model wygodnie leży w dłoni, a wszystkie przyciski na jego korpusie znajdują się na swoich miejscach. Sugeruje się również zmianę parametrów fotografowania poprzez dotknięcie ekranu dotykowego, który jest obracany we wszystkich osiach w celu celowania z niestandardowych kątów. Możliwe jest również zbudowanie pola przyszłego kadru poprzez „okienko” wizjera elektronicznego, znajdującego się na środku górnej krawędzi aparatu.
Poważne „wypełnienie”
„Pod maską” Canona EOS M50 znajduje się matryca formatu APS-C o rozdzielczości 24,1 Mpix. Wysokowydajny procesor DIGIC 8 zajmuje się przetwarzaniem obrazu i zapewnia aparatowi szybkostrzelność do 10 kl./s podczas fotografowania bardzo dynamicznych scen i nagrywania wideo 4K. Jedynym „ale” jest to, że wideo nagrywane jest z solidnym kadrowaniem: od 1,6x w formacie FullHD do 2,56x w ultrawysokiej rozdzielczości UltraHD. Również w 4K nie jest dostępna główna „sztuczka” aparatów Canon - autofokus Dual Pixel CMOS AF. W sumie do celowania w cel wykorzystuje się od 99 do 143 punktów ogniskowania (w zależności od wykorzystywanego obiektywu).
Fotografia podróżnicza
Zakres czułości przetwornika obrazu aparatu mierzony jest od 100 do 25600 ISO (programowalny do ISO 51200). Użytkownik ma prawo liczyć na zadowalający rezultat przy fotografowaniu z czułością do 3200, dalsze uszczegółowienie obrazu jest „konsumowane” przez szumy. Dzięki gadżetom mobilnym aparat komunikuje się za pomocą protokołów Wi-Fi, NFC i Bluetooth Low Energy. Gdyby Canon EOS M50 miał jeszcze dłuższą żywotność (ponad deklarowanych 235 zdjęć na jednym ładowaniu baterii), byłby najdoskonalszym modelem wśród aparatów codziennych lub podróżnych z wymienną optyką.
Modyfikacje Canon EOS M50
Ceny na Canon EOS M50 |
---|---|---|---|---|
Canon EOS M50 kit 15-45 + 50 | od 3 199 zł | 3 oferty | ||
Canon EOS M50 kit 15-45 | od 7 923 zł | 5 oferty |