Karta graficzna MSI GeForce RTX 4070 VENTUS 2X E 12G OC
Zdjęcia 5 |
MSI GeForce RTX 4070 VENTUS 2X E 12G OC |
|
Wydajna i wydajna karta graficzna do gier ze średniej półki cenowej firmy MSI, wydana w 2023 roku. Pomimo wysokiego kosztu w hierarchii akceleratorów wideo NVIDIA Ada Lovelace, zajmuje on rolę pośrednią, przewyższającą młodsze procesory graficzne z serii 50 i 60, ale jednocześnie znacznie ustępując potworom RTX 4080 i RTX 4090. Jest przeznaczony głównie do komputerów do gier z monitorami 2K, z włączonym DLSS i zmniejszonymi ustawieniami gier, może być używany do gier w rozdzielczości 4K.
Może również służyć jako asystent przy przetwarzaniu zdjęć i wideo, edycji, modelowaniu 3D i innych zadaniach wymagających dużych zasobów. Karta graficzna zauważalnie różni się od wersji RTX 4070, którą pierwotnie zaprezentowała NVIDIA - długość płytki drukowanej wynosi 24 cm, procesor graficzny zajmuje dwa sloty płyty głównej, a do jego chłodzenia służą 2 masywne wentylatory TORX FAN z wsparcie dla cichej pracy.
Producent pozycjonuje go jako optymalny zamiennik procesorów graficznych NVIDIA z poprzednich generacji, takich jak RTX 2060/2060 SUPER i wcześniejszych kart z serii GTX 10XX i GTX 16XX. Karta MSI GeForce RTX 4070 VENTUS 2X E 12G OC ma wiele funkcji wspólnych ze swoim bezpośrednim poprzednikiem, RTX 3070. Obydwa procesory graficzne są wyposażone w 5888 procesorów strumieniowych, 184 jednostki teksturujące (TMU), 184 rdzenie Tensor 4.
generacji i 46 dedykowanych promieni 3. generacji śledzenie rdzeni. Rdzenie nowej generacji zapewniają lepsze przetwarzanie oświetlenia gier i wydajniejsze wykańczanie klatek przy wykorzystaniu sieci neuronowych, co znacząco zwiększa średnią liczbę klatek na sekundę w grach. W tym samym czasie taktowanie procesora graficznego wzrosło z 1725 MHz do 2475 MHz, a pamięć przyspieszyła z 14000 MHz do 21000 MHz, dzięki czemu wydajność urządzenia w grach wzrosła prawie półtorakrotnie, stawiając ją na równi z wydajnością topowego modelu poprzedniej generacji GeForce RTX 3080.
W dużych projektach AAA jak Baldur's Gate 3, Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 Remastered zapewnia płynność na poziomie co najmniej 80 FPS w rozdzielczości 1440p przy maksymalnych ustawieniach graficznych. Jednocześnie charakteryzuje się dość niskim poborem mocy jeśli chodzi o wydajność - zaledwie 200 W, dlatego producent zaleca do całego zestawu zastosować zasilacz o mocy 650 W.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog MSI 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele MSI.
Kup MSI GeForce RTX 4070 VENTUS 2X E 12G OC
Wszystkie ceny 18 →MSI GeForce RTX 4070 Ventus 2X E 12G OC V513-432R | 2 599 zł |
MSI Karta graficzna GeForce RTX 4070 VENTUS 2X E 12GB OC GDDRX6 192bit 3DP | 2 715 zł |
MSI GeForce RTX 4070 VENTUS 2X E OC 12GB DLSS 3 GR-GFP-MSI-0331 | 2 949 zł |
Karta graficzna MSI GeForce RTX 4070 Ventus 2X E OC 12GB | 2 569 zł |
Karta graficzna MSI GeForce RTX 4070 Ventus 2X E OC 12GB | 2 569 zł |