Obudowa Deepcool Matrexx 70 ADD-RGB 3F czarny (DP-ATX-MATREXX70-BKG0P-3F)
Wideo 3Zdjęcia 13 |
Jedna z flagowych obudów firmy Deepcool. To bardzo przestronna i stylowa platforma w standardowym rozmiarze MidiTower. Pełnowymiarowa płyta główna E-ATX i wszystkie jej mniejsze wersje (ATX, microATX, Mini-ITX) z łatwością zmieszczą się wewnątrz urządzenia. Oddzielna grafika może mieć rekordową długość 380 mm. Jednocześnie obudowa posiada możliwość montażu karty graficznej zarówno w pionie jak i w poziomie.
Limit wysokości wieży procesorowej to 170 mm. Obudowa Deepcool Matrexx 70 ADD-RGB 3F „po wyjęciu z pudełka” otrzymała cztery standardowe wentylatory z siedmiu możliwych. Tak więc na przednim panelu zamontowane są trzy wirniki 120mm z podświetleniem ARGB. Kolejny wirnik 120 mm jest zainstalowany na tylnym wydmuchu (ta chłodnica nie ma podświetlenie). Ale jednocześnie jest dodatkowe oświetlenie z boku komory pod zasilaczem. Panel przedni oraz prawy panel boczny wykonane są ze szkła hartowanego, na górnej pokrywie obudowy ochronnej zasilacza znajduje się dodatkowa szklana wkładka. Jego zadaniem jest odbijanie wewnętrznego blasku etui, co tworzy ciekawy efekt dekoracyjny. Dno obudowy to ciągła drobna siatka, dzięki której zasilacz będzie mógł swobodnie „oddychać”.
Kup Deepcool Matrexx 70 ADD-RGB 3F czarny
Wszystkie ceny 10 →Deepcool MATREXX 70 ADD-RGB 3F Mid-Tower wentylatory ADD-RGB 3 x 120 mm mo | 556 zł |
Obudowa DeepCool Matrexx 70 ATX Mid Tower RGB Okno | 457 zł |
DeepCool Matrexx 70 ADD-RGB 3F RGB Czarny | 399 zł |
Obudowa DeepCool MATREXX 70 ADD-RGB 3F (DP-ATX-MATREXX70-BKG0P-3F) - DARMO | 399 zł |
Deepcool Matrexx 70 to stylowa, masywna i daleka od najtańszej obudowa komputerowa z adresowalnym podświetleniem, którą producent pozycjonuje jako „nową koncepcję, specjalnie zaprojektowaną dla przyjemności samodzielnego montażu”. Układ Deepcool Matrexx 70 oddaje hołd nowoczesnej modzie, z 5,25 wnęk jest złomowanych i 3,5 tac ukrytych pod osłoną zasilacza, aby zwolnić więcej miejsca wewnątrz. Dzięki takiemu podejściu, wewnątrz Matrexx, użytkownik może zainstalować pełnoformatową płytę główną E-ATX oraz masywną kartę graficzną o długości do 380 mm.
Dla porównania, większość przypadków w tej klasie ogranicza się do standardowych płyt głównych ATX i kart graficznych o długości do 360 mm. Jeszcze wygodniej, adapter wideo można umieścić zarówno w poziomie, jak i w pionie. W obudowie można również zainstalować chłodnicę procesora o wysokości do 170 mm oraz zasilacz o wysokości do 200 mm. Jednak w tym drugim przypadku ułożenie przewodów będzie trudne. Jeśli chodzi o radość z samodzielnego montażu, to wydaje się, że chodzi o śruby radełkowane i dodatkowe podstawki montażowe.
Wewnątrz obudowy są fabrycznie zainstalowane cztery standardowe wentylatory różnych typów, co nie jest zbyt wygodne. Trzy główne wentylatory znajdują się na panelu przednim i są wyposażone w adresowalne podświetlenie, które podczas pracy tworzy iluzję trzech świecących kół. Dodatkowe oświetlenie schowane jest z jednej strony pod zasilaczem. Podobne podejście do iluminacji widzieliśmy już tysiąc razy, więc chłopaki z Deepcool poszli za sztuczką, wykorzystując dodatkowe szklane wstawki wewnątrz obudowy, które w ciekawy sposób odwzorowują wewnętrzną poświatę. Specjalnie dla twardych skandynawskich graczy, Deepcool wypuścił klasyczną czarną wersję Matrexx 70 bez podświetlenia i w bardziej przystępnej cenie. Jednak według standardów Deepcool ta wersja okazała się nieco droższa niż oczekiwano.