SSD GOODRAM CX400 GEN.2 SSDPR-CX400-01T-G2 1 TB
Zdjęcia 6 |
GOODRAM SSDPR-CX400-01T-G2 2022 rokCX (stabilne 2.5") |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog GOODRAM 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele GOODRAM.
Kup GOODRAM CX400 GEN.2 SSDPR-CX400-01T-G2 1 TB
Wszystkie ceny 23 →Goodram Cx400-G2 14879166 Wewnętrzny Dysk Ssd Czarny 1042 GB | 239 zł |
GOODRAM Dysk SSD GOODRAM CX400 GEN.2 1TB SATA III 2,5 SSDPR-CX400-01T-G2 C | 269 zł |
GOODRAM CX400 | 293 zł |
GOODRAM Dysk SSD CX400-G2 1TB SATA3 2,5 7mm DGGODWBT10CX4G2 | 242 zł |
GOODRAM CX400 Gen.2 1TB HD-SSD25-GR-150 | 279 zł |
64-warstwowa pamięć TLC 3D NAND
GOODRAM CX400 GEN.2 to niedrogi, ale wydajny dysk SSD o pojemności 1000 GB, który według producenta jest doskonałą opcją do roli dysku systemowego w starszych laptopach, ultrabookach, komputerach biurowych oraz niedrogich systemach gamingowych, w których brakuje nowocześniejszego złącza M.2 gniazdo i protokół NVMe nie jest obsługiwany. W swojej produkcji polski producent wykorzystał 64-warstwową pamięć TLC 3D NAND oraz dwukanałowy kontroler Phison PS3111-S11. Wyposażony jest w 32MB pamięci buforowej, obsługuje korekcję błędów ECC za pomocą LDPC, co poprawia wytrzymałość pamięci TLC.
Pracuj nad błędami
Ponieważ jest to druga generacja dysku, trzeba zacząć od tego, co się w nim zmieniło. Producent deklaruje prędkości odczytu i zapisu na poziomie 550 i 500 MB/s. Pierwsza wersja miała odpowiednio 550 i 490 MB/s. Wskaźniki IOPS nieco się zmieniły, ale ta różnica nie wpływa na ogólny obraz. Nieznacznie zmienił się wygląd panelu przedniego. Jednak znacznie ważniejsza jest praca nad optymalizacją kontrolera i pamięci, co pozwoliło dyskowi pewniej utrzymywać prędkość paszportową i nie spadać tak nisko, gdy pamięć podręczna jest pełna, jak to miało miejsce w przypadku CX400.
Przydatne aplikacje do optymalizacji pamięci masowej
Dodatkowo producent dodał wsparcie dla autorskiego oprogramowania Optimum, za pomocą którego użytkownik może klonować dane, testować wydajność, oceniać stopień zużycia dysku oraz aktualizować firmware. W rzeczywistości jest to pełnowartościowy hub do optymalizacji i dostrajania dysku SSD, pozwalający wydłużyć jego żywotność. Ogólnie rzecz biorąc, GOODRAM wykonał dobrą robotę, naprawiając błędy i wypuścił dość interesującą opcję aktualizacji starego laptopa lub dysku twardego w komputerze do gier.
Modyfikacje GOODRAM CX400 GEN.2 SSDPR-CX400-01T-G2
Ceny na GOODRAM CX400 GEN.2 SSDPR-CX400-01T-G2 |
---|---|---|---|---|
GOODRAM CX400 GEN.2 SSDPR-CX400-128-G2 128 GB | od 60 zł | 30 oferty | ||
GOODRAM CX400 GEN.2 SSDPR-CX400-256-G2 256 GB | od 89 zł | 26 oferty | ||
GOODRAM CX400 GEN.2 SSDPR-CX400-512-G2 512 GB | od 138 zł | 31 oferta | ||
GOODRAM CX400 GEN.2 SSDPR-CX400-01T-G2 1 TB | od 186 zł | 30 oferty | ||
GOODRAM CX400 GEN.2 SSDPR-CX400-02T-G2 2 TB | od 525 zł | 19 oferty |