Chłodzenie CPU ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Wideo 21Zdjęcia 19 |
Wysokowydajny układ chłodzenia procesora przeznaczony do chłodzenia szerokiej gamy procesorów Intel i AMD klasy Mainstream, Performance i High-End Desktop (tylko Intel). Zaprojektowany w tradycyjnej obudowie typu tower z układem czterech miedzianych rurek cieplnych w kształcie litery U, jednoczęściowym radiatorem (54 aluminiowych żeber w krokiem 1,7 mm) i dwoma cichymi wentylatorami 120 mm.
Aby poprawić przenoszenie ciepła, zastosowano technologię bezpośredniego kontaktu rurek cieplnych z osłoną rozpraszacza ciepła procesora (Direct Touch). Chłodnica jest pozycjonowana jako produkt średniej półki cenowej roku 2019, skierowana do użytkowników, którzy nie są zadowoleni z wydajności i poziomu hałasu standardowych układów chłodzenia. Dzięki możliwości rozpraszania znacznych ilości ciepła (do 210 W), chłodnica procesora ARCTIC Freezer 34 eSports DUO nadaje się do eksperymentów z podkręcaniem. Może chłodzić procesory stale działające w trybie przetaktowania (z umiarkowanym wzrostem napięcia zasilania). Montaż chłodnicy wymaga zainstalowania płyty tylnej (backplate), co wymaga pełnego dostępu do tylnej części płyty głównej. Dostarczana z dwoma wentylatorami FDB o długiej żywotności ze sterowaniem PWM.
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog ARCTIC 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele ARCTIC.
Kup ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Wszystkie ceny 23 →ARCTIC Freezer 34 eSports DUO - Tower CPU Cooler z wentylatorem BioniX P-S | 210 zł |
Arctic Freezer 34 eSports DUO - Red - Ch?odzenie powietrzem procesora - Ma | 219 zł |
Arctic Freezer 34 eSports DUO Czerwony | 459 zł |
Chłodzenie CPU Arctic Freezer 34 eSports Duo 2x120mm (ACFRE00074A) | 209 zł |
Chłodzenie procesora ARCTIC Freezer 34 eSports DUO | 212 zł |
Czerwono-czarny samochód sportowy
Zimą 2018 firma ARCTIC ogłosiła szereg nowych chłodnic, które w rzeczywistości rozwinęły idee popularnego ARCTIC Freezer 33. Nowe modele otrzymały ulepszony radiator i zoptymalizowane wentylatory, lecz ogólnie zachowały koncepcję - są to nadal rozmiary chłodnice jednowieżowe o umiarkowanych wymiarach. Starszy model w linii idzie jeszcze dalej (nie bez powodu nazwano go sportowym), a dzięki TDP na poziomie 210 watów, co wystarcza na prawie każdy istniejący procesor, obiecuje maksymalny poziom hałasu 28 dBA. Biorąc pod uwagę cenę 40 USD, liczby te robią wrażenie, ponieważ zgodnie ze specyfikacją jest to prawie kompletny odpowiednik znacznie droższego Noctua NH-U12A.
Łatwy montaż wieży
Pod względem kształtu różnic od Arctic Freezer 33 eSports Edition jest niewiele: jest to ta sama chłodnica o klasycznej konstrukcji wieżowej z symetrycznie zorientowanym pionowo radiatorem i dwoma wentylatorami 120 mm zainstalowanymi na niej w trybie nadmuchu/ wydmuchu. Ponadto są też cztery rurki cieplne i dwa wentylatory. I to dobrze, bo instalacja Arctic eSports DUO również nie sprawia problemów i zajmuje minimum czasu. Radiator chłodzący nie przeszkadza w instalacji modułów pamięci z wysokim radiatorem i podświetleniem, ponieważ pierwszy wentylator nie wisi nad gniazdem RAM.
Ciekawy design
Jednocześnie istnieją pewne wady, przy wysokim TDP nie jest to jednak najbardziej zimna chłodnica. Zwłaszcza w porównaniu z tą samą Noctua NH-U12A. Brak lutowania płytek do rurek cieplnych i bezpośredni kontaktu podłoża z pewnością sprawiają, że proces montażu radiatora jest łatwiejszy i tańszy, lecz przy poważnym przetaktowaniu nie zawsze jest on w stanie utrzymać temperaturę mocnego 8 lub 12-rdzeniowego procesora w umiarkowanych granicach. Natomiast wygląda całkiem atrakcyjnie – czarny radiator to wciąż rzadkość w układach chłodzenia procesorów, więc wygląda nietypowo, a wentylatory ze szkarłatnymi wstawkami dobrze z nim kontrastują.