Procesor Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14400F BOX (BX8071514400F)
Wideo 11Zdjęcia 8 |
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14400F BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Kup Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14400F BOX
Wszystkie ceny 21 →Intel Procesor Core i5 14400F 10 rdzeni 6 rdzeni P i 4 E-cores do 47 GHz B | 959 zł |
Intel Procesor Core i5-14400 F BOX UP TO 4,7GHz LGA1700 CPINLZ514400F00 | 988 zł |
Intel Core i5-14400F PR-IN17I5-INT-074 | 959 zł |
Procesor INTEL Core i5-14400F | 959 zł |
Intel Procesor Core i5-14400 F BOX UP TO 4,7GHz LGA1700 124152 | 1 027 zł |
Ostatni dinozaur
Intel Core i5-14400F to procesor z 10 rdzeniami fizycznymi i 16 wątkami wirtualnymi, ale bez zintegrowanej karty graficznej, o czym świadczy indeks F. Należy do rodziny Raptor Lake Refresh, najnowszej na gniazdo LGA 1700 i ze wsparciem dla dwóch typów pamięci: DDR4 i DDR5. Wyposażony jest w prostą, pudełkową chłodnicę, ale miłośnikom ciszy nie przypadnie ona do gustu.
Ogrzewanie powyżej normy
Przecież procesor emituje deklarowane przez producenta 65 W ciepła już przy niskiej częstotliwości bazowej. Natomiast w trybie automatycznego podkręcania Turbo Boost do 4,7 GHz poziom TDP wzrasta do 148 W, co wymaga wieży powietrznej z dużym wentylatorem. Procesor ma konfigurację 6+4 rdzeni, czyli sześć wydajnych rdzeni i cztery energooszczędne.
Sztuczna inteligencja
Dodatkowe jądra służą do niewymagających zadań w tle, takich jak odtwarzacz muzyki, program antywirusowy i komunikatory internetowe. Model 14400F ma osobny moduł neuronowy Intel GNA, który jednak w kolejnej generacji procesorów Arrow Lake zostanie zastąpiony bardziej funkcjonalnym NPU. Intel planuje całkowicie porzucić zestaw instrukcji AVX-512, który nie zyskał popularności.
Modyfikacje Intel Core i5 Raptor Lake Refresh
Ceny na Intel Core i5 Raptor Lake Refresh |
---|---|---|---|---|
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14400 BOX | od 1 064 zł | 22 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14400 OEM | od 1 149 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14400F BOX | od 949 zł | 21 oferta | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14400F OEM | od 1 126 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14500 BOX | od 958 zł | 22 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14500 OEM | od 1 239 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600 OEM | od 1 300 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600K BOX | od 1 238 zł | 35 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600KF BOX | od 1 339 zł | 32 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600KF OEM | od 1 466 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600K OEM | od 1 570 zł | 2 oferty |