Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING 24G (GV-N4090GAMING-24GD)
Wideo 10Zdjęcia 8 |
Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING 24G 24 GB / 2520 MHz24 GB / 2535 MHz |
|
Najpotężniejsza gamingowa karta graficzna 2022 roku z serii NVIDIA Ada Lovelace z potworną pojemnością pamięci 24 GB i rekordową mocą 83 Tflops, która znacznie przewyższa topowe układy GPU NVIDIA poprzedniej generacji. Część wszechstronnej serii Gigabyte Gaming z naciskiem na gry i wydajne chłodzenie. Jest pozycjonowany jako bezkompromisowy produkt premium, który zapewnia płynną i płynną rozgrywkę z piękną grafiką w rozdzielczości 4K.
Ze względu na dużą moc i dużą pojemność pamięci doskonale sprawdza się na stacjach roboczych nastawionych na renderowanie 3D, pracę z grafiką trójwymiarową, sieciami neuronowymi oraz treściami autorskimi. W szczególności urządzenie może pochwalić się obecnością koderów NVIDIA, wbudowanym pakietem graficznym NVIDIA Studio 3D oraz pakietem markowych narzędzi do optymalizacji przesyłania strumieniowego, zmniejszania opóźnień w transmisji sygnału z urządzeń sterujących, przyspieszania ładowania tekstur itp.
Podstawą Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING 24G jest flagowy procesor graficzny AD102 z 16 384 rdzeniami CUDA i podkręcony do 2520 MHz. Do komunikacji z 24 GB pamięci wideo GDDR6X używana jest 384-bitowa magistrala pamięci o imponującej przepustowości. Kluczową cechą serii Ada Lovelace są czwarta generacja rdzeni Tensor i rdzeni klasy 3.0 RT, które znacznie poprawiają wydajność ray tracingu i sztucznego skalowania obrazu.
Wersja Gigabyte RTX 4090 wykorzystuje do chłodzenia zintegrowany CO WindForce z trzema aktywnymi wentylatorami, masywny radiator z dużą ilością rurek przewodzących ciepło i szeroką miedzianą podstawę. Sama płyta zajmuje prawie 4 gniazda płyty głównej, jej długość sięga 34 cm, a przy szczytowym obciążeniu ta okruchy zużywają około 500 W, dlatego zaleca się instalowanie jej tylko w pełnowymiarowych obudowach z płytą główną formatu ATX i zasilaczem pod 1000 W.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Gigabyte 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Gigabyte.
Kup Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING 24G
Wszystkie ceny 7 →GIGABYTE GeForce RTX 4090 - 24GB GDDR6X RAM - Karta graficzna | 9 344 zł |
Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4090 Gaming 24GB DLSS 3 | 8 729 zł |
Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4090 Gaming 24GB DLSS 3 GV-N4090GAMIN | 8 729 zł |
Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING 24GB GDDR6X 384bit DLSS 3 | 8 599 zł |
Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming 24 GB GDDR6X (GV-N4090GAM | 9 039 zł |
Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING 24GB GDDR6X 384bit DLSS 3 | 8 599 zł |
Modyfikacje Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING 24G
Ceny na Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING 24G |
---|---|---|---|---|
Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING 24G | od 8 599 zł | 7 oferty | ||
Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G | od 8 579 zł | 16 oferty |