Płyta główna Gigabyte B760M GAMING X DDR4
Zdjęcia 7 |
Kompaktowa, dobrze zbalansowana płyta główna z linii Gigabyte Gaming 2023. Stworzony z myślą o oszczędnych graczach, którzy wolą kupić potrzebne komponenty tu i teraz, a nie przepłacać za sprzęt w przyszłości. Wyposażony w gniazdo procesora LGA 1700 i logikę systemową B760, przeznaczony jest do pracy w tandemie z procesorami Intel Core/Pentium/Celeron 12. i 13. generacji (Alder Lake i Raptor Lake).
Podobnie jak większość płyt głównych firmy Gigabyte, model ten jest zgodny z zasadami zwiększonej niezawodności Ultra Durable. To prawda, że w tym przypadku mówimy nie tyle o podstawie elementu, co o zintegrowanym systemie chłodzenia, który zamyka strefę VRM, przestrzeń wokół gniazda i porty M.2, zapewniając chłodzenie przegrzewających się komponentów do gier. Na uwagę zasługuje również system Smart Fan, który za pomocą licznych czujników temperatury dokładnie kontroluje stopień nagrzania kluczowych elementów oraz w zależności od otrzymanych informacji reguluje prędkość obrotową łopatek.
Procesor jest zasilany przez 10-fazowy system zasilania oparty na technologii DrMOS. Ogólnie rzecz biorąc, Gigabyte B760M GAMING X DDR4 ma wszystkie niezbędne cechy do nowoczesnych gier, streamingu i pracy zawodowej. Wyposażona jest w cztery sloty na moduły RAM DDR4-5333, co pozwala na zainstalowanie do 128 GB RAM. Dzięki wbudowanemu kontrolerowi RAID, użytkownik może wykorzystać go jako podstawę dla macierzy RAID o pojemności kilkudziesięciu terabajtów, składającej się z kilku dysków HDD i SSD.
W sumie płyta jest wyposażona w cztery porty SATA 3 i dwa porty M.2 (oba PCI-E 4x). Obsługa interfejsu PCI-E 4.0 może poprawić interakcję między kartą graficzną a dyskiem, umożliwiając przyspieszenie ładowania tekstur gier z dysku SSD do pamięci karty graficznej. Minimalne opóźnienia w grze sieciowej zapewni szybka karta LAN o przepustowości 2,5 Gb/s. Moduł bezprzewodowy nie jest dostarczany w tej modyfikacji.
Kup Gigabyte B760M GAMING X DDR4
Wszystkie ceny 25 →Gigabyte MB GBT Intel 1700 B760M GAMING X DDR4 | 519 zł |
Gigabyte Płyta główna B760M GAMING X DDR4 s1700 DDR4 DP/HDMI mATX KBGBAIIE | 551 zł |
Gigabyte B760M GAMING X DDR4 PL-S1700-GA-089 | 519 zł |
Płyta główna GIGABYTE B760M Gaming X DDR4 | 560 zł |
Gigabyte Płyta główna B760M GAMING X DDR4 s1700 DDR4 DP/HDMI mATX 103664 | 572 zł |
Modyfikacje Gigabyte B760M GAMING X DDR4
Ceny na Gigabyte B760M GAMING X DDR4 |
---|---|---|---|---|
Gigabyte B760M GAMING X DDR4 | od 519 zł | 26 oferty | ||
Gigabyte B760M GAMING X AX DDR4 | od 614 zł | 24 oferty |