Pamięć RAM Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb CMW16GX4M2C3000C15
Wideo 16Zdjęcia 7 |
Corsair CMW16GX4M2C3000C15 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Corsair 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Corsair.
Kup Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb CMW16GX4M2C3000C15
Wszystkie ceny 12 →Corsair Vengeance RGB PRO DDR4-3000 - 16GB - CL15 - Dual Channel (2 sztuk) | 300 zł |
Corsair Vengeance RGB Pro Black 16GB [2x8GB 3000MHz DDR4 CL15 1.35V DIMM] | 274 zł |
Pamięć RAM CORSAIR Vengeance Pro RGB 16GB 3000MHz | 262 zł |
Pamięć CORSAIR (DIMM\DDR4\16 GB\3000MHz\15 CL\DUAL) | 319 zł |
Pamięć RAM CORSAIR Vengeance Pro RGB 16GB 3000MHz | 262 zł |
Stara, dobra Vengeance teraz podświetlona
Moda na podświetlenie RGB wyraźnie pokazuje, jak trudne jest teraz życie dla producentów pamięci RAM. Producentów kryształów można policzyć na jednej ręce, więc nie sposób zwabić ludzi ceną. A także dodatkowe funkcje, których RAM nie jest tak dużo. Musisz więc tańczyć z projektowaniem grzejników i diod LED. W przypadku kości Vengeance RGB Pro kupujący otrzymuje nie tylko piękny design, ale także tradycyjną wysoką jakość Corsaira oraz przyzwoite wykonanie.
Znajomy design
Konstrukcja Corsair Vengeance RGB wygląda zupełnie znajomo dla tej linii: ciemne grzejniki po obu stronach są połączone niewielkim grzbietem, w którym zamontowana jest gruba taśma LED. Własne oprogramowanie Corsair iCUE jest używane jako system podświetlenia, co w niektórych recenzjach jest uważane za wadę. W rzeczywistości iCUE od dawna zaprzyjaźnia się z ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion i MSI Mystic Light, po prostu sama synchronizacja czasami zawodzi. Najczęściej widać to w produktach Asusa. Jeśli chodzi o grzejniki, zostały one nieco zmodyfikowane, aby lepiej zachować reżim termiczny podczas kardynalnego podkręcania. Wymiary grzejników są bardzo skromne - nawet jak na chłodnice wieżowe zamontuje się je bez problemu.
2 strony tej samej monety
Tylko jedna rzecz mnie zdenerwowała - wersja testowa używała mikroukładów nie Samsunga czy Microna, ale Hynixa. Nałożyło to pewne ograniczenia na podkręcanie w oparciu zarówno o płyty główne Intela, jak i warianty AMD. Zmiana głównego taktowania doprowadziła do niestabilności i prawie nikt nie byłby zaangażowany w dostosowywanie taktowania drugiego i trzeciego. W rezultacie para pasków o częstotliwości 2666 MHz zdołała oprzeć się tylko przy 3000 MHz. Sądząc po recenzjach w sieci, można znaleźć w sprzedaży wykończenia oparte na pamięci Micron, które wręcz przeciwnie, podkręcają dla słodkiej duszy. Na przykład wersja podstawowa o częstotliwości 2666 MHz z łatwością przetaktowana do 3600 MHz przy użyciu banalnego wzrostu napięcia do 1,36 V.
Modyfikacje Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb
Ceny na Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb |
---|---|---|---|---|
Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb CMW16GX4M2A2666C16 | od 180 zł | 22 oferty | ||
Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb CMW16GX4M2Z2933C16 | od 278 zł | 2 oferty | ||
Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb CMW16GX4M2C3000C15 | od 259 zł | 13 oferty | ||
Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb CMW16GX4M2C3200C16 | od 234 zł | 39 oferty | ||
Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb CMW16GX4M2Z3200C16 | od 274 zł | 9 oferty | ||
Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb CMW16GX4M2D3600C16 | od 283 zł | 4 oferty | ||
Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb CMW16GX4M2C3600C18 | od 308 zł | 6 oferty | ||
Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb CMW16GX4M2D3600C18 | od 234 zł | 26 oferty | ||
Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 2x8Gb CMW16GX4M2Z3600C18 | od 208 zł | 14 oferty |