Zasilacz Chieftec Proton BDF-600S
Zdjęcia 4 |
Chieftec Proton BDF-600S |
|
Uniwersalny zasilacz ze średniej półki cenowej, którego wysoką jakość i szerokie możliwości potwierdza certyfikat "80 PLUS BRONZE". Model ten wyróżnia się przyzwoitym poziomem wydajności energetycznej – sprawność sięga 85%. W zasilaczu zastosowano unikalny układ elektroniczny oparty na przetwornikach DC-DC. W szczególności dzięki temu urządzenie zapewnia najbardziej stabilne napięcie, bez żadnych spadków w sieci.
Można zaufać Chieftec Proton BDF-600S w zasilaniu drogich, wysokowydajnych komponentów. Szeroka gama systemów zabezpieczających dla tego zasilacza pozwoli właścicielowi komputera nie martwić się o jakość zasilania jednostki systemowej. Producent zapewnia więc zabezpieczenie przed zbyt wysokim i zbyt niskim napięciem wyjściowym, zwarciem i przegrzaniem, przeciążeniem mocy i natężenia prądu każdego kanału. Dodatkowo przewidziany jest stabilizator, który zapobiega przepięciom. Zasilacz jest tworzony w formacie ATX, maksymalna moc to 600 W. Wiązka przewodów jest nieusuwalna. Lista interfejsów zawiera następujące złącza: jedno 20+4 i 4+4, kilka PCIe 6+2, trzy SATA i trzy PATA. Chłodzenie wymuszone realizowane jest przez wentylator z wirnikiem łopatkowym o średnicy 120 mm.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Chieftec 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Chieftec.
Kup Chieftec Proton BDF-600S
Wszystkie ceny 11 →Chieftec Proton BDF-600S Zasilacz Komputerowy 600 W Czarny | 355 zł |
Chieftec BDF-600S OB-ZAS-CHI-274 | 289 zł |
Zasilacz Chieftec PROTON 600W (BDF-600S) | 259 zł |
Zasilacz komputerowy CHIEFTEC BDF-600S, 600 W | 287 zł |
Zasilacz CHIEFTEC BDF-600S 600W Bronze | Bezpłatny transport | 289 zł |
Sprawność 85%
Chieftec Proton BDF-600S to popularny zasilacz ATX z certyfikatem 80+ Bronze i mocą znamionową 600 W. Posiada dość wysoką sprawność rzędu 85% i jest wyposażony w pełen zakres zabezpieczeń przed przegrzaniem, przeciążeniem i zwarciem (SIP, UVP, OCP, OTP, AFC, OVP, OPP, SCP). To doskonały przykład modelu ze średniej półki dla kategorii użytkowników, którzy nie widzą sensu przepłacania za certyfikat jakości Gold, ale jednocześnie nie chcą ryzykować szczerze mówiąc budżetowymi rozwiązaniami.
Układ stabilizacji z przetwornicami DC-DC
Być może główną zaletą serii Proton na tle konkurencji jest zaawansowany system stabilizacji oparty na przetwornicach DC-DC. Stabilizacja prowadzona jest zarówno indywidualnie, jak i w ramach grupy, dzięki czemu zasilacz zapewnia niezmiennie wysoki poziom zasilania dla wszystkich elementów komputera. Podczas testów warunków skrajnych główne linie energetyczne utrzymywały stabilne napięcie przy minimalnym poziomie tętnień i rzadkich spadków spowodowanych podłączeniem zbyt wydajnej karty graficznej.
Cichy i wydajny zasilacz
Mimo przynależności do „brązowej” klasy, system chłodzenia Chieftec Proton okazał się cichy i wydajny. Sądząc po wydajności mierników poziomu dźwięku, nory urządzenia zaczynają pojawiać się dopiero po przekroczeniu znaku 300 watów. Przy niższym obciążeniu szelest łopatek wentylatora nie jest w ogóle słyszalny od słowa. Połączenie tych czynników sprawia, że zasilacz Chieftec Proton jest jedną z najciekawszych opcji zasilania komputera klasy średniej do gier z procesorem Core i5, dużą ilością pamięci RAM, wieloma dyskami i kartą graficzną GeForce RTX 3060.
Modyfikacje Chieftec Proton
Ceny na Chieftec Proton |
---|---|---|---|---|
Chieftec Proton BDF-400S | od 198 zł | 5 oferty | ||
Chieftec Proton BDF-500S | od 242 zł | 11 oferty | ||
Chieftec Proton BDF-600S | od 259 zł | 11 oferty | ||
Chieftec Proton BDF-650C | od 309 zł | 17 oferty | ||
Chieftec Proton BDF-750C | od 335 zł | 21 oferta | ||
Chieftec Proton BDF-850C | od 418 zł | 15 oferty | ||
Chieftec Proton BDF-1000C | od 483 zł | 15 oferty |