Procesor AMD Ryzen 5 Summit Ridge 1600X BOX (YD160XBCAEWOF)
Wideo 54Zdjęcia 2 | 712 zł Kup! Procesor AMD Ryzen 5 1600X, 3.6 GHz, 16 MB, BOX (YD160XBCAEWOF)Morele.netDostawa: w Polsce Złóż skargę |
AMD Ryzen 5 Summit Ridge 1600X BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog AMD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele AMD.
Niedrogi 6-rdzeniowy procesor
AMD Ryzen 5 1600X to młodszy sześciordzeniowy procesor oparty na architekturze Zen, będący bezpośrednim konkurentem „popularnego” Intel Core i5-7600K. Ale jeśli cena chipa Intela zostanie utrzymana na początkowym poziomie 220 dolarów, AMD stopniowo zredukowało swoje zamówienia do bardzo smacznych 160 dolarów, co przekłada się na kategorię „kup bez wahania”.
Automatyczne podkręcanie procesora
Sufiks „X” w nazwie chipa oznacza obsługę technologii XFR, która automatycznie podnosi częstotliwość procesora powyżej normy, jeśli cooler na to pozwala. Podstawowy zegar 1600X jest ustawiony na 3,6 GHz, a zegary turbo na 4,0 GHz. Pamięć podręczna drugiego poziomu to 3072 KB.
Wysoka wydajność w najbardziej wymagających grach
W połączeniu z kalibrem karty graficznej Radeon RX 570, ten procesor z łatwością radzi sobie z żarłocznymi grami, takimi jak Doom, i zapewnia stabilne 50 FPS na ustawieniach grafiki Ultra w najnowszym Far Cry 5. Dla porównania, Core i5-7600K w grach pokazuje w przybliżeniu te same wyniki, jednak pozostają w tyle w testach syntetycznych średnio o 20%.
6 rdzeni, 12 wątków
Ale to nie wszystko. 1600X to świetna opcja dla przyszłych komputerów PC. Współpracuje z płytami głównymi z gniazdem AM4 i obsługuje technologię wielowątkowości AMD SMT. Dzięki niemu chip jest w stanie zamienić 6 fizycznych rdzeni w 12 wirtualnych, równomiernie rozkładając obciążenia między nimi. Nawet jeśli tych 12 strumieni nie jest teraz potrzebnych tak często, prawdopodobnie przydadzą się za kilka lat.
Jeśli w nagłówku będziemy ściśle trzymać się budżetu 150 dolarów, to nasz wybór padnie na młodszy model linii - AMD 1500X z ceną 145 dolarów. Jest wykonany na tych samych 14 nm i ma taką samą funkcjonalność jak starszy, ale nie może pochwalić się taką samą mocą - 4 rdzenie zamiast 6 i 2048 KB pamięci podręcznej L2 zamiast 3072 KB. Ale jego zużycie energii jest półtora raza niższe.
Modyfikacje AMD Ryzen 5 Summit Ridge
Ceny na AMD Ryzen 5 Summit Ridge |
---|---|---|---|---|
AMD Ryzen 5 Summit Ridge 1400 OEM | od 346 zł | 1 oferta | ||
AMD Ryzen 5 Summit Ridge 1600 BOX 12 nm | od 320 zł | 1 oferta | ||
AMD Ryzen 5 Summit Ridge 1600X BOX | od 712 zł | 1 oferta |