Procesor AMD Ryzen 5 Matisse 3600 MPK (100-100000031MPK)
Wideo 1Zdjęcia 4 |
AMD Ryzen 5 Matisse 3600 MPK |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog AMD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele AMD.
Kup AMD Ryzen 5 Matisse 3600 MPK
AMD Ryzen 5 3600-36 GHz - 6 rdzeni - 12 przewodów - 32 MB Pamięć podręczna | 382 zł |
Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6 GHz, 32 MB, MPK (100-100000031MPK) | 783 zł |
AMD Ryzen 5 3600-3,6 GHz - 6 rdzeni - 12 przewodów - 32 MB pamięci podręcz | 360 zł |
TANIA DOSTAWA ! - ! amd Procesor Ryzen 5 3600 Multipack 100-100000031MPK - | 1 001 zł |
DARMOWA DOSTAWA ! - ! AMD Ryzen 5 3600 MPK with Wraith Stealth AM4 6C/12T | 806 zł |
Optymalny stosunek ceny do wydajności
Ryzen 5 3600 to najmłodszy 12-wątkowy procesor z rodziny AMD Matisse i był jednym z pierwszych układów głównego nurtu zbudowanych w technologii 7 nm. Jest zbudowany w oparciu o sześć fizycznych rdzeni architektury Zen 2, obsługuje wirtualną wielowątkowość SMT i jest przyjazny dla automatycznego podkręcania. A pojemność jego pamięci podręcznej trzeciego poziomu sięga trochę, całkiem sporo, bo aż 32 MB! Nic dziwnego, że po 2 latach od swoich narodzin Matisse 3600 pozostaje jedną z najciekawszych opcji dla gier ze średniej półki z inteligentną, ale nie flagową kartą graficzną.
Idealny do gier i zestawów do pracy ze średniej półki
Mówimy o modelach kart graficznych do poziomu RTX 2070 lub RTX 3060, które zapewniają pożądane 60 FPS przy wysokich lub maksymalnych ustawieniach graficznych w rozdzielczościach do 2K. Co więcej, wydajność w grach będzie zależeć od karty graficznej i poziomu optymalizacji w samej grze, Ryzen 5 3600 na pewno nie stanie się wąskim gardłem. I nie w przypadku gier, jest to całkiem godna opcja, ponieważ to właśnie w trzeciej generacji Ryzen inżynierowie AMD byli w stanie osiągnąć optymalną wydajność w trybie wielowątkowym. Dodatkowo ten model ma dobre podkręcanie - automatyczne podbicie może podnieść częstotliwość rdzenia z 3,6 GHz do 4,2 GHz, przy ręcznym podkręcaniu można łatwo uzyskać stabilne 4,4 GHz. To prawda, że do wszystkich tych manipulacji potrzebna jest odpowiednia płyta główna z dobrą stabilizacją zasilania. Może to być model średniej klasy oparty na układzie B550 lub wariant klasy A oparty na chipsecie X570.
Doskonała wydajność wielowątkowości
AMD Ryzen 5 Matisse 3600 MPK jest również optymalny pod względem ceny. Chipy Ryzen nie potrzebują dodatkowej reklamy, dlatego na tle niedoboru półprzewodników ceny poważnie podskoczyły i nawet w przypadku starego Ryzena 2600 proszą teraz o znacznie więcej niż powinny. W przeciwieństwie do niego, nasz dzisiejszy bohater praktycznie nie podniósł ceny i kosztuje tyle samo 200 dolarów co 2 lata temu. Jak na 12-wątkowy układ z SMT, darmowym mnożnikiem i dobrym zapasem pamięci podręcznej, jest to świetna cena. Dodatkowo do procesora dołączona jest zmodyfikowana wersja chłodnicy Wraith Stealth. Stary spinner kiepsko radził sobie z podkręcaniem chipów.
Modyfikacje AMD Ryzen 5 Matisse
Ceny na AMD Ryzen 5 Matisse |
---|---|---|---|---|
AMD Ryzen 5 Matisse 3500X BOX | od 299 zł | 1 oferta | ||
AMD Ryzen 5 Matisse 3600 BOX | od 347 zł | 23 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Matisse 3600 MPK | od 360 zł | 5 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Matisse 3600 OEM | od 330 zł | 4 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Matisse 3600 PRO OEM | od 1 364 zł | 1 oferta | ||
AMD Ryzen 5 Matisse 3600 WOF | od 329 zł | 3 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Matisse 3600X BOX | od 1 356 zł | 1 oferta |