Aparat fotograficzny Sony A6400 kit 18-135 (ILCE-6400M)
Wideo 12Zdjęcia 11 |
Ambitny bezlusterkowiec ze średniej półki wśród aparatów z wymiennymi obiektywami. Na zewnątrz model jest praktycznie nie do odróżnienia od kolegów z warsztatu „sześciotysięcznego”, a wewnątrz niego zainstalowano zwykłą wykadrowaną matrycę o rozdzielczości 24 Mpx. Prerogatywa stabilizacji matrycy została pozostawiona starszemu modelowi Sony A6500. Ulepszenia aparatu do ustawiania ostrości obejmują 425-punktowy system AF z funkcją śledzenia twarzy i oczu.
Jak podano w „paszporcie” zestawu Sony A6400 18-135, autofokus wyłapuje fotografowany obiekt w rekordowym czasie około 0,02 sekundy. Kolejną innowacją jest pełnoprawne sterowanie dotykowe na ekranie dotykowym (wcześniej było wycinane). Sugeruje się również skomponowanie kadru patrząc „okiem” elektronicznego wizjera. Klipy wideo są nagrywane w aparacie w maksymalnej rozdzielczości 4K przy 30 kl./s. W przypadku wideo twierdzi się, że odczytuje informacje z całej płaszczyzny matrycy i obsługuje profile obrazu S-Log2, S-Log3, HLG. Poziom autonomii bezlusterkowca jest dość przeciętny „na oddziale” - 400 zdjęć na jednym ładowaniu akumulatora NP-FW50. Dodatkowo do aparatu dołączony jest stabilizowany kitowy obiektyw Sony SEL-18-135mm F3,5-5,6 OSS.
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Sony 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Sony.
Kup Sony A6400 kit 18-135
Wszystkie ceny 7 →Aparat cyfrowy SONY α6400 | 5 747 zł |
Sony A6400 + 18-135 mm f/3.5-5.6 (ILCE-6400M) (w magazynie!) - Dostawa GRA | 5 995 zł |
Aparat cyfrowy Sony A6400 + Sony 18-105mm - KUP ZA 5395 ZŁ | 5 895 zł |
Sony Aparat a6400M ILCE6400M z obiektywem 18-135 f/3.5-5.6 SEL18135 | 5 895 zł |
Aparat cyfrowy Sony A6400 + obiektyw 18-135 mm czarny - ILCE6400MB | kup z | 5 895 zł |
Aparat cyfrowy Sony A6400MB + Obiektyw Sony 18-135mm - KUP ZA 5349 ZŁ | 5 895 zł |
Sony A6400 (ILCE6400B) z ob. 18-135mm f/3.5-5.6 OSS » z kodem SONY za 5345 | 5 895 zł |
6000. seria bezlusterkowców Sony króluje na arenie aparatów APS-C niemal od momentu powstania w 2014 roku. Od tego czasu pod mostem przepłynęło dużo wody, ale produkty sześciotysięcznej linii są nadal poszukiwane zarówno przez fotografów, jak i kamerzystów.
Podstawowe łącze
Podstawowym modelem serii od 2020 roku jest aparat A6400. Ma zwykłą matrycę przyciętą 24 Mpx, 425-punktowy system automatycznego ustawiania ostrości i funkcje skupiające się na twarzach i oczach. To tylko niewielki ułamek atutów modelu. Jednocześnie zachwyca zaawansowaną ergonomią, wygodnym chwytem w dłoni oraz szerokim zakresem dynamiki zdjęć, co pozwala wydobyć wysokiej jakości wynik z plików RAW podczas fotografowania w warunkach na skraju faulu .
Kompozycja kadru
Do celowania w trakcie budowy ramy proponuje się wykorzystanie „oka” wizjera elektronicznego lub ekranu dotykowego o przekątnej 3 cali. Niestety dotknięcie go otwiera dostęp do wyboru punktu ostrości i tylko niektórych ustawień. Ale ekran osadzony jest na pochylonym zawiasie, co upraszcza kompozycję kadru z nietypowych kątów.
Możliwości wideo
Producentom wideo Sony A6400 oferuje nagrywanie wideo 4K z profilami S-Log i HLG. Sekwencja wideo jest rejestrowana z całej płaszczyzny matrycy z szybkością 30 klatek na sekundę. W trybie zdjęć seryjnych aparat przetaktowuje do prędkości 11 kl./s przy pojemności bufora 46 zdjęć RAW. Dla profesjonalistów bezlusterkowiec nie nadaje się tylko ze względu na brak wyjścia słuchawkowego. Jak na gatunek wideoblogów i robienia zdjęć, nie można sobie wyobrazić najlepszej opcji w półki cenowej aparatu, a nawet z optyką kitową 18-135 mm.
Modyfikacje Sony A6400
Ceny na Sony A6400 |
---|---|---|---|---|
Sony A6400 kit 16-50 | od 3 465 zł | 26 oferty | ||
Sony A6400 kit 18-135 | od 5 747 zł | 8 oferty | ||
Sony A6400 body | od 4 106 zł | 7 oferty |