Płyta główna Gigabyte B760 GAMING X DDR5
Zdjęcia 7 |
To pełnoformatowa płyta główna ATX charakteryzująca się imponującą równowagą pomiędzy ceną, wydajnością i funkcjami. Należy do średniego poziomu i jest przedstawicielem serii Gigabyte Gaming, skierowanej do większości graczy, którzy nie planują podkręcania, podkręcania ustawień graficznych na maksimum, czy też mocno opierają się na ray tracingu w 4K. Gigabyte B760 GAMING X DDR5 wyposażony w gniazdo procesora LGA 1700 stanowi obiecującą podstawę do zbudowania systemu w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne firmy Intel.
W szczególności działa na najnowszej logice systemu B760 i wspiera instalację procesorów Intel Core z rodzin Alder Lake, Raptor Lake i Raptor Lake Refresh. Płytka została zaprojektowana zgodnie z zasadami zwiększonej niezawodności, które obejmują wykorzystanie kompaktowej płytki PCB do produkcji płytki drukowanej, zastosowanie dodatkowych podkładek termicznych, specjalistycznych złączy Dual Armor i innych podobnych rozwiązań.
Połączenie chipsetu Intel B760 i 10-fazowego konwertera zasilania może zapewnić stabilne zasilanie procesorów średniej i wyższej półki. Przystosowany do współpracy z pamięcią RAM DDR5: w 4 dostępnych slotach można zainstalować aż 192 GB pamięci RAM o maksymalnej częstotliwości do 7600 MHz. Taka konfiguracja zapewnia doskonałą przepustowość i szybkość niezbędną do obsługi najnowszych gier i aplikacji.
Obsługa XMP ułatwia dostrojenie ustawień pamięci w celu uzyskania maksymalnej wydajności bez konieczności przechodzenia do BIOS-u. Podsystem dyskowy płyty posiada trzy gniazda M.2 i cztery porty SATA3 o przepustowości 6 Gbit/s. Za przetwarzanie ruchu sieciowego odpowiada szybki kontroler 2,5-Gigabit LAN firmy Realtek. Wbudowany system oświetlenia Gigabyte RGB Fusion dodaje estetyki, umożliwiając użytkownikom dostosowanie wyglądu systemu za pomocą wielokolorowego oświetlenia. Zintegrowany odbiornik Wi-Fi poprawia łączność, ułatwiając dostęp do sieci bez konieczności korzystania z połączenia przewodowego.
Kup Gigabyte B760 GAMING X DDR5
Wszystkie ceny 24 →GiBy B760 Gaming X B760 | 701 zł |
GIGABYTE B760 GAMING X P?yta g?ówna - Intel B760 - Intel LGA1700 socket - | 745 zł |
Gigabyte Płyta główna B760 GAMING X s1700 4DDR5 DP/HDMI ATX KBGBAIIEB760A0 | 682 zł |
Gigabyte B760 GAMING X PL-S1700-GA-150 | 789 zł |
Płyta główna GIGABYTE B760 Gaming X DDR5 | 701 zł |
Modyfikacje Gigabyte B760 GAMING X DDR5
Ceny na Gigabyte B760 GAMING X DDR5 |
---|---|---|---|---|
Gigabyte B760 GAMING X DDR5 | od 682 zł | 24 oferty | ||
Gigabyte B760 GAMING X AX DDR5 | od 770 zł | 23 oferty |