Procesor AMD Ryzen 7 Matisse 3700X BOX (100-100000071BOX)
Wideo 10Zdjęcia 4 |
AMD Ryzen 7 Matisse 3700X BOX |
|
Nosiciel mikroarchitektury Zen 2, stworzony w procesie technologicznym 7 nm, jest przedstawicielem serii Ryzen 7 Matisse. Zadebiutował w 2019 roku i jest jednym z młodszych członków swojej linii. 8-rdzeniowy procesor obsługuje wielowątkowość, co zapewnia możliwość jednoczesnego wykonywania do 16 wątków instrukcji. Procesor AMD 3700X BOX działa z częstotliwością zegara 3,6 GHz, która automatycznie zwiększa częstotliwość do 4,4 GHz przy zwiększonych obciążeniach.
Zmienny mnożnik pozostawia pole do popisu na bezpieczne niestandardowe przetaktowanie „silnika". Ponadto model charakteryzuje się 32 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu, obsługą formatu „RAM” DDR4 3200 MHz, kompatybilnością z płytami głównymi AM4, w tym z nowymi chipsetami X570. Zgodnie z wynikami testów procesor można uznać za jednego z głównych konkurentów Core i7-9700K. Procesor wygląda korzystnie na tle produktu Intel w przypadkach, gdy potrzebna jest wydajna stacja robocza, na której można uruchomić oprogramowanie wymagające dużej ilości zasobów, lub komputer do wszechstronnego zastosowania.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog AMD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele AMD.
Modyfikacje AMD Ryzen 7 Matisse
Ceny na AMD Ryzen 7 Matisse |
---|---|---|---|---|
AMD Ryzen 7 Matisse 3700 PRO OEM | od 1 641 zł | 1 oferta | ||
AMD Ryzen 7 Matisse 3700X BOX | od 1 000 zł | 2 oferty | ||
AMD Ryzen 7 Matisse 3800X BOX | od 800 zł | 5 oferty | ||
AMD Ryzen 7 Matisse 3800XT BOX | od 500 zł | 2 oferty |