SSD GOODRAM PX500 SSDPR-PX500-512-80 512 GB
Zdjęcia 4 |
GOODRAM SSDPR-PX500-512-80 |
|
Niedrogi i wydajny dysk SSD 512 GB M.2 PCI-E Gen3 x4 (NVMe v1.3). Jest pozycjonowany jako produkt średniej półki cenowej cenowej przeznaczony do zrównoważonych konfiguracji komputerów konsumenckich, tanich stacji do gier bądź do stacji roboczych i laptopów. Ma otwartą ramę i kompaktowe wymiary odpowiadające formatowi 2280. Kluczowym elementem dysku SSD GOODRAM PX500 SSDPR-PX500-512-80 jest sprawdzony 4-kanałowy kontroler Silicon Motion SM2263XT.
Nie posiada własnego bufora DRAM, ale dzięki technologii HBM (Host Memory Buffer) jest w stanie wykorzystać do tych celów część pamięci systemowej. Demonstruje przyzwoity poziom wydajności wejścia/wyjścia oraz wysoką prędkość odczytu/zapisu (2000/1600 MB/s w ramach dynamicznego bufora SLC o pojemności do 64 GB). Warto zaznaczyć, że tylko Windows 10 zapewnia pełne wsparcie dla technologii HBM, a na starszych wersjach tego systemu operacyjnego może nastąpić prawie dwukrotny spadek wydajności. 64-warstwowa pamięć flash TLC 3D NAND służy do przechowywania danych użytkownika. Dysk zapewnia imponująco szybki czas uruchamiania systemu operacyjnego, wymagających profesjonalnych aplikacji i najnowszych gier. Należy również wspomnieć o całkowitej ciszy i niskim zużyciu energii, co ma fundamentalne znaczenie dla żywotności baterii laptopa.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog GOODRAM 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele GOODRAM.
Kup GOODRAM PX500 SSDPR-PX500-512-80 512 GB
Wszystkie ceny 7 →Goodram PX500 M2 PCIe NVMe 512GB M2 PCI Express 30 Kompatybilność 3D NAND | 185 zł |
GOODRAM Dysk SSD GOODRAM PX500 512GB NVMe PCIe Gen 3 x4 SSDPR-PX500-512-80 | 180 zł |
Dysk GOODRAM PX500 512GB SSD | 215 zł |
Dysk GOODRAM PX500 512GB SSD SSDPR-PX500-512-80 | 210 zł |
Dysk SSD GoodRam PX500 512GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SSDPR-PX500-512- | 217 zł |
Dysk wewnętrzny SSD 512GB M.2 2280 PCIe 3x4 GOODRAM PX500 SSDPR-PX500-512- | 378 zł |
Postęp widoczny gołym okiem
Goodram PX500 to budżetowy dysk SSD M.2 PCI-E 3.0, który, nie mniej jednak, wykazuje charakterystykę prędkości na poziomie modeli z poprzednich lat. Tak więc, w wersji 512 GB sekwencyjne prędkości odczytu i zapisu wynoszą odpowiednio 2000 i 1600 MB/s (wersja 1 TB jest jeszcze szybsza).
Zakup na lata
Losowy odczyt i zapis małych bloków 4K to 173 i 140 tys. IOPS (operacje odczytu i zapisu na sekundę). Gwarantowany zasób ponownego zapisu jest deklarowany aż do 330 TB. Co więcej, jest to raczej teoretyczne ograniczenie, w praktyce dysk będzie nadal działał poprawnie.
Europejski produkt
Sercem Goodram PX500, należącego do polskiej firmy Wilk Elektronik, jest sterownik Silicon Motion SM2263XT. Indeks XT oznacza brak bufora operacyjnego zarówno w samym sterowniku, jak i na płytce drukowanej napędu. Zamiast tego zaimplementowano technologię Host Memory Buffer, która wykorzystuje część systemowej pamięci RAM.
Brak przegrzania
Dwukanałowa 128-bitowa pamięć DDR4 jest znacznie szybsza niż 16-bitowa pamięć DDR3L, która jest powszechnie używana jako własna pamięć podręczna SSD. Najwidoczniej przyczynia się to nie tylko do oszczędności na równowartości dysku, lecz także wzrostu wydajności. Goodram PX500 nagrzewa się stosunkowo słabo, zatem nawet cienki kompletny radiator poradzi sobie z jego chłodzeniem.
Modyfikacje GOODRAM PX500 SSDPR-PX500-512-80
Ceny na GOODRAM PX500 SSDPR-PX500-512-80 |
---|---|---|---|---|
GOODRAM PX500 SSDPR-PX500-256-80 256 GB | od 112 zł | 5 oferty | ||
GOODRAM PX500 SSDPR-PX500-512-80 512 GB | od 180 zł | 8 oferty | ||
GOODRAM PX500 SSDPR-PX500-01T-80 1 TB | od 268 zł | 8 oferty |