Kamera lustrzana Canon EOS 2000D kit 18-55
Wideo 19Zdjęcia 14 |
Najbardziej podstawowa lustrzanka cyfrowa dla początkujących fotografów. Model zastąpił aparat Canon EOS 1300D, jednak z kardynalnych różnic w stosunku do poprzednika dostał tylko nową matrycę o rozdzielczości 24 Mpix. Pod względem innych parametrów Canon EOS 2000D kit nie jest daleki od wzoru do naśladowania: na czele centrum sterowania aparatem stoi podobny stary procesor DIGIC 4+, system autofokusa jest 9-punktowy, a prędkość robienia zdjęć seryjnych sięga 3 kl./s.
Zakres światłoczułości matrycy aparatu mierzony jest w zakresie ISO 100-12800. Do celowania w trakcie nagrywania proponuje się skorzystanie z usług 3-calowego wyświetlacza (niestety jest niedotykowy i nieobrotowy) lub wizjera optycznego o pokryciu 95% pola przyszłego kadru. Wideo FullHD jest nagrywane w aparacie z prędkością do 30 klatek na sekundę. Dodatkowe wyposażenie modelu przewiduje obecność bezprzewodowych modułów Wi-Fi i NFC do bezprzewodowej transmisji materiału filmowego oraz zdalnego sterowania fotografowaniem. Aparat jest w stanie wykonać około 500 zdjęć na jednym ładowaniu standardowego akumulatora.
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Canon 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Canon.
Kup Canon EOS 2000D kit 18-55
Wszystkie ceny 39 →Canon EOS 2000D BK 18-55 is SB130 16GB EU26 zestaw lustrzanek 241 MP CMOS | 2 349 zł |
Canon EOS 2000D 18-55mm IS II + SB130 Bag + 16GB SD Card | 2 599 zł |
Aparat CANON EOS 2000D Czarny + Obiektyw EF-S 18-55mm III | 2 300 zł |
Lustrzanka Canon EOS 2000D + obiektyw EF-S 18-55 DC III AF-CAN-0030 | 2 199 zł |
Aparat CANON EOS 2000D Czarny + Obiektyw EF-S 18-55mm III | 2 300 zł |
Aby zastąpić „tysięczną” generację lustrzanek jednoobiektywowych, Canon wypuścił jednocześnie dwa nowe modele: ultratani Canon EOS 4000D i bardziej wyważony „wół roboczy” Canon EOS 2000D. Porozmawiamy o tym drugim.
Automatyka
Model skierowany jest do osób, które zmieniają smartfona na „dorosły” aparat lub chcą bez zbędnych ruchów ciała uchwycić wysokiej jakości zdjęcia do rodzinnego archiwum zdjęć. Oprogramowanie aparatu obejmuje automatyczne tryby fotografowania oraz specjalny program „Scene Intelligent Mode”. W nim lustrzanka cyfrowa samodzielnie analizuje warunki fotografowania i dobiera optymalne parametry, aby uzyskać najlepszy wynik.
Ustawienia ręczne
Jeśli nie ma zaufania do automatyzacji, fotograf zawsze ma prawo skorzystać z ręcznych ustawień fotografowania „M/Av/Tv/P”. Osobno jest umieszczone na selektorze do wyboru trybów fotografowania nagrywanie wideo — Canon EOS 2000D rejestruje wideo w rozdzielczości FullHD z szybkością klatek do 30 kl./s. Do ustawiania ostrości podczas nagrywania filmów i robienia zdjęć używany jest 9-punktowy system automatycznego ustawiania ostrości. Nie bije rekordów szybkości „uchwytu” obiektu nagrywania, ale radzi sobie z bezpośrednimi obowiązkami na odpowiednim poziomie bez fałszywych „podań”.
Pierwszy plan
Wewnątrz aparatu znajduje się matryca 24 Mpix ze współczynnikiem przycięcia 1,6x i bardzo archaicznym procesorem obrazu DIGIC 4+. Zasięg działającego ISO aparatu jest, zgodnie z oczekiwaniami, gorszy od modeli z wyższą rangą (warto liczyć na akceptowalny wynik strzelając przy ISO do 1600 jednostek), także lustrzanka cyfrowa wykazuje niską szybkostrzelność (3 kl./s w trybie burst). Jednak Canon EOS 2000D całkowicie zaspokaja potrzeby przeciętych fotografów-amatorów, nawet pomimo braku dotykowych elementów sterujących i wyświetlacza na obrotowym przegubie. Model ten wyróżnia się atrakcyjną ceną i zaawansowanymi danymi komunikacyjnymi, reprezentowanymi przez moduły komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi i NFC.
Modyfikacje Canon EOS 2000D
Ceny na Canon EOS 2000D |
---|---|---|---|---|
Canon EOS 2000D kit 18-55 + 75-300 | od 3 299 zł | 4 oferty | ||
Canon EOS 2000D kit 18-55 | od 1 825 zł | 43 oferty | ||
Canon EOS 2000D kit 50 | od 2 699 zł | 3 oferty | ||
Canon EOS 2000D body | od 1 549 zł | 10 oferty |