Płyta główna Asus TUF GAMING B650M-PLUS
Wideo 7Zdjęcia 9 |
Pełnowymiarowa płyta główna zbudowana w oparciu o średniej klasy chipset AMD B650 i wyposażona w gniazdo procesora AM5. Należy do górnej granicy średniego segmentu cenowego i wchodzi w skład niezwykłej linii podzespołów Asus TUF, których produkty tworzone są z myślą o graczach, jednak nacisk położony jest nie na design i oświetlenie, a na jakość materiałów i rozbudowane żywotność.
W przypadku serii TUF całkowicie normalne jest stosowanie trwałych, żaroodpornych kondensatorów, energooszczędnych przełączników zasilania, specjalistycznych złączy zasilania ProCool i podwójnej płytki PCB na płytce drukowanej. Dodatkowo porty M.2 wyposażono w chłodzenie, a gniazda PCI-E wzmocniono wzmocnionym włóknem światłowodowym. W odróżnieniu od większości swoich braci z tej serii, płyta ta wyposażona jest w gniazdo AM5, zatem należy do wyższego poziomu i przeznaczona jest do montażu zaawansowanych systemów do pracy i gier z wprowadzonymi na rynek w 2022 roku procesorami AMD Ryzen z serii 7000 (gniazdo AM5).
Asus TUF GAMING B650M-PLUS obsługuje transmisję danych poprzez magistralę PCI-E 5.0, jest kompatybilny z szybką pamięcią DDR5 (maksymalna częstotliwość 6400 MHz), a jego 14-fazowy podsystem zasilania jest gotowy na wyzwania gorących wielordzeniowych układów kalibru Ryzen 7/Ryzen 9. Oprócz tego wyposażono go w przydatne narzędzia ułatwiające proces podkręcania komponentów (Optimem II, AMD EXPO, PBO).
Układ slotów na płycie umożliwia zastosowanie dwóch szybkich dysków SSD M.2 (magistrala PCI-E 5.0) oraz czterech tradycyjnych dysków SATA3. Szybkie przetwarzanie ruchu zapewnia kontroler Realtek o przepustowości 2,5 Gbit/s. Korzystanie z portów wideo HDMI 2.1 i DisplayPort 1.4. Urządzenie może wysyłać obrazy z rdzenia wideo Vega wbudowanego w wiele procesorów Ryzen. Dodatkowo na całej płytce rozsiane są złącza do taśm LED i chłodzenia wodnego. Na przednim i tylnym panelu znajdują się porty USB obsługujące interfejs USB 3.2 Gen 2x2.
Kup Asus TUF GAMING B650M-PLUS
Wszystkie ceny 29 →Asus Tuf Gaming B650-Plus 90MB1BG0-M0EAY0 Płyta Główna 2133 MHz | 769 zł |
ASUS TUF GAMING B650M-PLUS P?yta g?ówna - AMD B650 - AMD AM5 socket - DDR5 | 866 zł |
Asus Płyta główna TUF GAMING B650M-PLUS AM5 4DDR5 DP/HDMI mATX KBASUAA8B65 | 862 zł |
ASUS TUF GAMING B650M-PLUS PL-AM5-ASU-021 | 779 zł |
Płyta główna ASUS TUF Gaming B650M-Plus | 858 zł |
Modyfikacje Asus TUF GAMING B650M-PLUS
Ceny na Asus TUF GAMING B650M-PLUS |
---|---|---|---|---|
Asus TUF GAMING B650M-PLUS WIFI | od 859 zł | 28 oferty | ||
Asus TUF GAMING B650M-PLUS | od 769 zł | 31 oferta |