SSD WD Red SA500 WDS500G1R0A 500 GB
Wideo 10Zdjęcia 4 |
WD WDS500G1R0A |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog WD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele WD.
Kup WD Red SA500 WDS500G1R0A 500 GB
Wszystkie ceny 6 →Western Digital Dysk Red SSD 500GB SATA 2,5 WDS500G1R0A 54025 | 267 zł |
Western Digital Red SA500 2.5" 500 GB Serial ATA III 3D WDS500G1R0A | 272 zł |
Dysk SSD WD Red WDS500G1R0A (500 GB ; 2.5"; SATA III) | 276 zł |
TANIA DOSTAWA ! - ! WD Red SA500 SSD 500GB Solid State Drive (SATA 6 GB / | 264 zł |
TANIA DOSTAWA ! - ! Dysk WD Red WDS500G1R0A (500 GB ; 25 ; SATA III) - PAC | 420 zł |
Western Digital Red SA500 2.5" 500 GB Serial ATA III 3D WDS500G1R0A | 272 zł |
Czerwony to niezawodność
WD Red SA500 to nowa linia dysków półprzewodnikowych o pojemności od 500 GB do 4 TB, przeznaczonych do pracy 24/7. Obejmuje zarówno klasyczne 2,5-calowe, jak i nowoczesne modele M.2, oba z SATA3. Głównym obszarem zastosowania tych dysków SSD są serwery NAS, czyli wielodyskowe sieciowe przechowywanie plików. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać Red SA500 zarówno w komputerach stacjonarnych, jak i laptopach.
Dwurdzeniowy kontroler
Red SA500 jest oparty na prawdopodobnie najlepszym kontrolerze SSD „starej szkoły” - Marvell 88SS1074. Ma dwa rdzenie architektury ARM, osiem kanałów pamięci flash i obsługuje zewnętrzne układy pamięci podręcznej RAM. Wszystko to razem pozwala mu rozwijać prędkość odczytu i zapisu losowych plików odpowiednio do 95 tys. I 85 tys. IOPS (operacje wejścia-wyjścia na sekundę). Parametr ten jest szczególnie ważny dla tych, którzy często pracują z lokalnymi bazami danych (DBMS) zawierającymi mnóstwo małych plików.
Selektywna pamięć
Sekwencyjna prędkość odczytu i zapisu Red SA500 również nie zawiodła: 560 i 530 MB / s, co jest praktycznym ograniczeniem przepustowości magistrali SATA3. Wszystko dzięki wyselekcjonowanym chipom 64-warstwowej pamięci flash 3D TLC SanDisk BICS3 (przypomnijmy, że fabryki półprzewodników SanDisk są teraz własnością Western Digital). Oddzielny układ pamięci RAM z buforem Nanya zapewnia jeszcze większą responsywność systemu.
uniwersalny żołnierz
Ogólnie rzecz biorąc, WD Red SA500 jest szybki (według standardów dysku SATA SSD), niezawodny (zwiększona pojemność przepisywania o 300 TB dla modelu 500 GB) i, co najważniejsze, uniwersalny dysk półprzewodnikowy. Działa równie dobrze w przypadku pamięci masowej NAS, komputerów stacjonarnych do pracy lub gier oraz większości laptopów. Dostępne na dyskach twardych Western Digital i Red na bazie NAS.
Modyfikacje WD Red SA500 WDS500G1R0A
Ceny na WD Red SA500 WDS500G1R0A |
---|---|---|---|---|
WD Red SA500 WDS500G1R0A 500 GB | od 264 zł | 6 oferty | ||
WD Red SA500 WDS100T1R0A 1 TB | od 410 zł | 12 oferty | ||
WD Red SA500 WDS200T1R0A 2 TB | od 646 zł | 4 oferty | ||
WD Red SA500 WDS400T1R0A 4 TB | od 1 672 zł | 3 oferty |