Procesor Intel Core i3 Coffee Lake Refresh i3-9100F BOX (BX80684I39100F)
Intel Core i3 Coffee Lake Refresh i3-9100F BOX i3-9100 BOXi3-9100F BOX |
|
Czterordzeniowy procesor reprezentujący serię Coffee Lake Refresh należy do podstawowych rozwiązań tworzonych w procesie technologicznym 14 nm. Jest przeznaczony do wykorzystania jako układ wielofunkcyjnych systemów używanych zarówno do pracy, jak i do rozrywki, w tym do gier. Procesor Intel i3-9100F BOX jest wyposażony w gniazdo LGA 1151 v2 zapewniające zgodność z wieloma nowoczesnymi płytami głównymi.
Za wydajność odpowiadają cztery jednowątkowe rdzenie o częstotliwości taktowania 3,6 GHz każdy oraz możliwość automatycznego zwiększania potencjału obliczeniowego o 600 MHz wraz ze wzrostem obciążenia (technologia Turbo Boost). Procesor charakteryzuje się niskim poborem mocy i odprowadzaniem ciepła do 65 W, zachowuje wydajność przy wzroście temperatury do 100 °C. Szybkość zależy od obecnej 6 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu, a maksymalna obsługiwana objętość pamięci RAM to 64 GB (format DDR4 2400 MHz).
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i3 Coffee Lake Refresh i3-9100F BOX
Procesor Intel Core i3-9100F, 3.6 GHz, 6 MB, BOX (BX80684I39100F) | 727 zł |
Intel Core i3-9100F Processor, Boxed | 980 zł |
Procesor Intel Core I3-9100F (6M Cache, 3.60 Ghz, Up To 4.20 Ghz) | 727 zł |
Intel Core i3-9100F LGA1151 | 689 zł |
Ewolucja
Kilka lat temu niewiele osób interesowało się układami Core i3. Wysoka cena, tylko 2 fizyczne rdzenie i potężny konkurent w postaci Ryzena 3 - a kto chciałby go kupić na takim tle? Zdając sobie sprawę z problemu, Intel poważnie pracował nad następną generacją, dzięki czemu czterordzeniowy Core i3 8100 stał się hitem w niższym przedziale cenowym. W przypadku i3 dziewiątej generacji nie czekamy na rewolucję, ale ewolucję.
Najlepszy czterordzeniowy na rynku
Po pierwsze, dodano Turbo Boost. W trybie normalnym 9100F zapewnia to samo 3,6 GHz, co jego poprzednik, ale może podkręcić do 4,2 GHz, zyskując dodatkowe 10-15% mocy. Ale najważniejsze nie jest nawet to, a fakt, że cena faktycznie spadła o jedną trzecią, dzięki czemu zuchwały przybysz grozi odebraniem Ryzenowi 3 2200G tytułu króla segmentu budżetowego. Ma większą pamięć podręczną i wyższe częstotliwości nominalne, co neguje zalety potencjału podkręcania układu AMD. Nie ma tylko wbudowanego rdzenia, jednak takie układy są zwykle używane w połączeniu z kartą graficzną, więc jest to względna zaleta.
Złoty podział
Ponadto Core i3 9100 F działa na tym samym gnieździe 1151 v2, co poprzednia generacja Coffee Lake, więc nie będzie żadnych problemów. Ani z kompatybilnością, ani wysokimi cenami nowych płyt głównych na początku sprzedaży, jak to było w przypadku siódmej generacji Intela. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli planujesz niedrogi, ale nowoczesny montaż oparty na Intelu, koniecznie zajrzyj tutaj, tu znajdziesz cenę, dobrą wydajność i bezproblemową aktualizację za kilka lat. Nie ma teraz sensu kupować dwurdzeniowego Pentium Gold za te same pieniądze.
Modyfikacje Intel Core i3 Coffee Lake Refresh
Ceny na Intel Core i3 Coffee Lake Refresh |
---|---|---|---|---|
Intel Core i3 Coffee Lake Refresh i3-9100 BOX | od 256 zł | 7 oferty | ||
Intel Core i3 Coffee Lake Refresh i3-9100F BOX | od 689 zł | 5 oferty |