Płyta główna Asus TUF GAMING Z790-PLUS WIFI DDR5
Wideo 14Zdjęcia 4 |
Asus TUF GAMING Z790-PLUS WIFI DDR5 to dobrze wyważona, pełnoformatowa płyta główna, idealna dla graczy, entuzjastów overclockingu i entuzjastów komputerów PC poszukujących wydajnej, niezawodnej podstawy dla stacji roboczej lub komputera do gier z 12- lub 12-bitowym procesorem calowe procesory Intel Core 13. generacji. Należy do wyższego segmentu cenowego, wchodzi w skład popularnej serii akcesoriów dla graczy Asus The Ultimate Force 2022.
Na tle większości braci z serii TUF wyróżnia się dzięki zastosowaniu flagowego chipsetu Z790 oraz high-endowego 17-fazowego hybrydowego podsystemu zasilania, który jest bardziej typowy dla droższych i statusowych płyt Asus ROG Strix seria. Dlatego najbardziej rozsądną opcją byłoby zbudowanie na jego bazie potężnej stacji do gier lub stacji roboczej z procesorem kalibru Core i9 13900 i kartą graficzną na poziomie RTX 3080.
Skromniejsze podzespoły nie będą w stanie w pełni uwolnić potencjału urządzenia. Ponadto płyta jest wyposażona w 8 gniazd pamięci masowej, w tym 4 SATA3 i 4 M.2 z obsługą magistrali PCI-E 4.0. W przypadku pamięci RAM dostępne są 4 gniazda DIMM, zaprojektowane do zainstalowania nie więcej niż 128 GB pamięci RAM DDR5 o maksymalnej częstotliwości taktowania 7200 MHz. Do dystrybucji ruchu sieciowego wykorzystywany jest kontroler LAN firmy Intel o przepustowości 2,5 Gb/s oraz wbudowany odbiornik Wi-Fi.
Ponadto płyta posiada wsparcie dla autorskiego systemu akceleracji pamięci Asus OptiMem II oraz inteligentnego systemu sterowania chłodzeniem Fan Xpert. Dodatkowo UEFI BIOS zapewnia dwa tryby: standardowy i zaawansowany odpowiednio dla prostych amatorów i zaawansowanych użytkowników. Dodatkowo wyposażona jest w dodatkowe złącza do taśm LED oraz wolne strefy na system chłodzenia wodnego.
Kup Asus TUF GAMING Z790-PLUS WIFI DDR5
Wszystkie ceny 17 →Asus Tuf Gaming Z790-Plus Wifi 90MB1D80-M0EAY0 Płyta Główna DDR5 | 1 066 zł |
ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI (V2) P?yta g?ówna - Intel Z790 - Intel LGA1 | 1 249 zł |
Asus Płyta główna TUF GAMING Z790-Plus WIFI s1700 4DDR5 ATX KBASUIIEZ790A2 | 1 503 zł |
ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI PL-S1700-ASU-098 | 1 199 zł |
Asus Płyta główna TUF GAMING Z790-Plus WIFI s1700 4DDR5 ATX 122529 | 1 562 zł |
Modyfikacje Asus TUF GAMING Z790-PLUS WIFI DDR5
Ceny na Asus TUF GAMING Z790-PLUS WIFI DDR5 |
---|---|---|---|---|
Asus TUF GAMING Z790-PLUS D4 | od 1 069 zł | 14 oferty | ||
Asus TUF GAMING Z790-PLUS WIFI D4 | od 1 092 zł | 21 oferta | ||
Asus TUF GAMING Z790-PLUS WIFI DDR5 | od 1 066 zł | 18 oferty |